| Animeforlifee9921 a întrebat:

Credeti ca e ok sa ai o asa zisa "relatie" la 14 ani?
Sunt intre ghilimele impreuna cu un baiat,e un verisor de-al unei colege si ne cunoastem de anul trecut,cand am fost la ziua colegei respective si mi s-a pus pata pe el. Eu il stiam de demult,dar niciodata nu am vorbit si nu aveam nicio tangenta.
Am inceput sa mai iesim prin pauze,sa vorbim si intr-un final am aflat ca ma place,asta mi-au spus mai multi colegi de-ai lui.
Dupa un timp,nu mi-a mai placut de el atat de mult,ma indragostisem de altcineva si nu prea ma mai gandeam la el,dar cand am fost din nou la ziua colegei respective,am inceput sa vorbim din nou pana o colega l-a intrebat de fata cu mine daca ma place si a zis ca da si m-a imbratisat. Eu ramansesem putin socata,imi venea sa plang,dar mi-am revenit si a inceput sa imi placa din nou de el. Am inceput sa vorbim si prin mesaje si sa iesim si noi in parcul liceului,pentru ca ne-am nimerit la acelasi liceu. Problema e ca toata lumea a aflat si imi e rusine,mai ales de barfele intre profesori.
Nu sunt in stadiul ala in care sa fiu atat de indragostita incat sa nu mai dau randament la scoala. Ar trebui sa imi pese la ce se gandeste toata lumea? As putea numi asta relatie,sau e doar ceva adolescentin? Va rog frumos seriozitate si fara chestii de genul "lasa gagicii, pune burta pe carte" sau "gagici la 30-40 de ani,nu asa tanara ca esti prea mica" si ai mei sunt de acord cu el,chiar daca uneori se mai gandesc si ei.
Nu stiu daca categoria "Dragoste" se refera sa faci dragoste sau iubirea in sine, asa ca sa ma scuzati daca e gresit.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Stai linistita, profesorii au lucruri mai importante despre care sa vorbeasca.E mult spus dragoste sau iubire, cred ca e doar un crush, specific varstei.Dar e frumos sa iesiti, sa vorbiti, sa va plimbati, mai ales ca parintii nu iti reproseaza nimic.Cand vei fi mai in varsta iti vei fi dorit sa nu fi pus la suflet vorbele si barfele unor oameni pe care abia ii vei mai vedea vreodata.laughing De rusine nu mai zic.E foarte bine ca alegi sa fii cu capul pe umeri, punand scoala mai presus. Distrati-va, dar in limita bunului simt.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă la 15 ani vrei sa te căsătorești, deci dacă e în vederea căsătoriei e ok. Dacă nu, e pierdere de vreme, te joci cu focul și dacă te arzi aduce suferință, dezamăgire devalorizare de sine.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

Nu mai îndemna copii sa se căsătorească la 15 ani. Nu ii pasa nimănui de habotnicia ta. Mai ales nu copiilor de 14 ani.

| LoveSleep a răspuns (pentru suntserios):

Tocmai, ca ea la 15 ani a f t tot orasul probabil. Apoi s-a pocait, a regretat ce a facut si acum incearca sa ii impiedice pe altii sa faca aceeasi greseala.

Cred si eu ca e usor sa dai sfaturi de genul, dupa ce tu ai trecut prin multe.
(Nu situatii)

| Emilian65 a răspuns:

Da, poate fi o relatie de prietenie, ca între colegi, dar, nu relație care sa va deranjeze la învățat sau sa faceți altceva mai rău care sa va afecteze mai târziu.

| Hyperion7 a răspuns:

E,însă trebuie sa vezi și reversa monedei: DESPĂRȚIREAcrying
sa ai relație, e frumos, sa ai inima frântă nu mai e frumos

| Animeforlifee9921 explică:

Voiam sa zic "fosta colega"

| Animeforlifee9921 explică:

Nu ma laud, dar am note bune, cea mai mica cred ca a fost opt