| Random69 a întrebat:

Iti spun ca asta o sa fie o poveste lunga asa ca imi cer scuze daca va irosesc timpul dar simt ca nu mai pot. Poveste incepe acum 8 luni cand a inceput sa-mi placa de o fata nebuneste. Nu am avut curajul sa-i spun dar in luna iunie mi-am facut curaj si i-am spus. Ea nu se astepta la asta si mi-a spus ca nu e pregatita pentru o relatie dar a zis sa ne cunoastem. Bun... am inceput cunoasterea, noi ne-am cunlscut acum multi ani dar am pierdut legatura, in fine. Suntem din acelasi oras, si cartierele noastre nu sunt chiar asa departate faci maxim 20 de minute pe jos. Dar am inceput cunoasterea pe Instagram. Totul bine si frumos, mi s-au aprins calcaiele maxim dupa ea si simt ca radiez cand vorbesc despre ea, dar uite ca nu totul merge bine. Totul a inceput cand am observat ca imi raspunde greut la mesaje, mi-am facut curaj si i-am spus ce ma deranjeaza, ea mi-a raspuns ca incearca sa scape de dependenta asta de telefon si de aceea raspunde asa greu. In fine. A trecut o luna, o luna jumate si am simtit ca totul merge bine. Iarasi am facut primul pas si i-am propus sa iesim la un suc/inghetata si sa ne plimbam prin oras, (orasul nostru e micut) dar uite ca ea mi-a raspuns ca o sa plece din romanai o saptamana si are multa treaba, cu bagajele, viza, etc. Dar mi-a promis ca dupa ce vine iesim. Am zis ok, dar tot am fost dezamagit pentru ca o,, rapeam,, doar 3 ore maxim. Bunn trece saptamana, vine in Romania, si ce zic eu? Sa o las sa se reacomodeze, o las o saptamana sa isi revina. O intreb iarasi, deja ma simteam prost a doua oara dar iarasiiii am facut al primul pas, de data asta imi raspunde ca are multa treaba posibil sa fie plecata la Oradea sau nu stiu unde si ca in septembrie o sa iesim sigur.(tineti cont ca de data asta am intrebat-o in august in jurul datei de 17) nu a mai plecat din poze vedeam ca e acasa, dar nici ea nu a zis ca e plecata sau sa zica,, hai sa iesim ca nu mai plec,,. Din contra imi trimitea poze, punea storyuri cum iese cu prietenele ei in oras. Am tacut, am simtit ca discutiile noastre prin poze nu mai sunt ca la inceput si i-am scris ce ma deranjeaza. In fine detalii, trecem de asta, dar BTW, dupa a doua rugaminte de iesit mi-a spus ca iesim in septembrie. Am rabdat si am rabdat. Soarta a vrut ca amandoi sa fim la acelasi liceu si din fericire ne vedem zilnic, dar daca eu o salut ea ma saluta inapoi, dar ea daca ma vede nu ma saluta si asta ma deranjeaza dar deja sunt un fatalau daca ii mai scriu imi pierd parca toata barbatia. S-a nimerit ca intr-o zi sa iau acelasi autobuz cu ea si am condus-o pana la ultima statie unde a coborat chiar daca nu era in drumul meu, era prima data cand o vedeam indeaproape dupa mult timp si in semn de dragoste am imbratisat-o fata in fata, imediat cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca am facut o prostie si i-am scris ca imi pare rau daca m-am grabit. In fine m-am simtit jenat rau(asta s-a intamplat saptamana trecuta). Azi o vad ca un coleg de al ei de clasa o ia in brate pe lateral daca intelegeti ce zic )adica ca la o poza) si parea ca nu o deranjeaza, eu am vazjt asta am salutat-o si eu i-ar ea a ridicat mana ca un Hi, a cazut cerul pe mine va zic sincer deci nici macar nu m-a imbratisat sau ceva si totusi vorbim de 3 luni. Doar eu stiu de cate ori am plans de dorul ei si decate ori m-am criticat pe mine spunand ca nu sunt destul de bun. Si acum incepeti: las-o balta, desparta-te de ea, dar cum sa fac asta cand ea e asa gingasa, imi place de ea maxim e frumoasa si fragila ca cel mai delicat portelan, e gingasa, copilaroasa, are principii de viata bune, nu fumeaza nu bea, nu asculta manele si eu ma regasesc perfect cu ea, spuneti voi unde mai gasiti asa fete in ziua de azi? Nu vreau sa o pierd dar asta, chestia cu imbratisatul colegului mi-a pus pata, sa vorbesc f2f cu pustanul ala? Sa las asa? Ce ziceti e complicat si simt ca cedez o plac mult dar se pare ca numai eu trag de relatia asta

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Știi ce cred eu? Cred că îți complici viața inutil pentru o fata indisponibilă din toate punctele de vedere.
O relație sau o încercare de relație nu se bazează pe evitare continua.
Se vede clar că nu te iubește și că nu simte nimic,te tine ori de rezerva, ori cine știe.
Părerea mea e sa te reprofilezi daca vrei sa găsești iubirea adevărată, n-o sa-ti iasă în cale din prima, însă trebuie sa încerci să înveți că refuzul este normal, iar omul e dator să încerce, tocmai pentru că viața e prea scurta sa te învârți in jurul cozii după cineva care nu da un leu pe tine.
Bafta! thumbs up

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca vorbesti cu colegul ei mai rau faci.In mod clar ea este asa cam nesimtita, din moment ce nu s-a tinut de cuvant, iar acum nu mai vorbiti, nu indrazneste sa te salute pe hol, preferand sa lase lucrurile sa se raceasca de la sine. Putea sa iti spuna ca nu te place in acelasi fel inca din vara si te-ar fi durut mai putin, nu sa iti dea sperante, irosindu-ti timpul si sentimentele.Stiu ca te vei supara sa auzi asta, dar calitatile ei enumerate cam sunt degeaba daca nu exista comunicare si bun simt.Ti-e imposibil sa crezi ce spun acum, dar crede-ma ca mai exista fete pentru tine pe lumea asta, stai linistit.Si cauta sa nu mai suferi asa, caci te vei imbolnavi....nu merita!

| Catrice a răspuns:

Lol ce vina are ea ca ți-a dat mereu toate semnele ca nu te place da tu ai insistat și ai vrut sa te bagi în viata ei

| Random69 explică (pentru Catrice):

Am vrut sa trag, dar nu intelegi, e prima dragoste, e greu de inteles, dar multumesc ca ti-ai facut timp si mi-ai raspuns

| anonim3248 a răspuns:

Să nu faci asta - sa vorbesc f2f cu pustanul ala?

| anonim3248 a răspuns:

Ea nu este cu tine cum crezi tu că ești cu ea.

| Random69 explică (pentru anonim3248):

Multumesc din suflet pentru raspunsuri!

| Annasicamy a răspuns:

Înțeleg îți place de ea dar nu vezi că nu ești așa important pentru ea? Unde îți este stima de sine, chiar așa rău te lași călcat în picioare în fața ei. ești gelos tine pentru tine nu te mai arată în fața ei, fii indiferent chiar daca doare și o să vezi că e mai bine, și mai sunt fete nu e singura

| Random69 explică (pentru Annasicamy):

Iti multumesc frumos ca ti-ai facut timp si mi-ai raspuns, si multumesc de sfat!

| Cornel1078888 a răspuns:

Esti gelos?