| Gina2 a întrebat:

Credeti ca e prea repede daca imi incep viata sexuala la 15 ani?straight face

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca e ok...

| DeeaMarry a răspuns:

Da, pentru organismul tau cu siguranta e prea devreme.
La 17 ani si jumatate are loc ultima rotire a colului uterin, de aceea e si considerata varsta minima, din punct de vedere medical, la care o fata ar trebui sa isi inceapa viata sexuala. Altfel, riscul de a face cancer de col uterin creste foarte mult.
Tu alegi.

| DyNo a răspuns:

Mda, este foarte repede, incepe-o dupa ce termini liceul, sfatul meu. Sa nu faci ceva ce sa regreti mai tarziu, incepeti-o dupa 18 ani si dupa ce termini liceul.

| Xtadelo a răspuns:

Buna!
Da! Ai tot timpul din lume... de ce te grabesti? raised eyebrows
O seara placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu e prea repede draga mea.hee hee
La 25 vei fi o baba.

| EgoFiet a răspuns:

Da, parerea mea este prea devreme. Adica de ce sa faci ceva, cand mai tarziu poate o sa regreti. Nu ma lua in nume de rau poti face ce vrei, dar gandeste`te de 1000 de ori inainte de a face ceva. Ai grija de tine!

Răspuns utilizator avertizat
| marya1994 a răspuns:

Este putin cam devreme, poate fizic esti pregatita dar nu si psihic. Gandeste-te putin ai 15 ani de ce sa iti complici viata inuntil de la o varsta asa frumoasa, vei avea destul timp sa iti incepi viata sexuala.

| Reginald a răspuns:

Nici vorba, de la 12 ani incolo poti sa ti-o incepi linistita, si la 10 ani poti sa ti-o incepi ca nu are nimic.Doar foloseste prezervativul sa nu iei vreo boala. Distractie placuta!

| GhostBehindTheDoor a răspuns:

Da e prea repedestraight face. Parerea mea acum faci ce vrei.

| Mahmurul20 a răspuns:

Nu ca daca esti curva o incepi si de la 10 ani...

| vasyok97 a răspuns:

Hmmm...poate eu cred ca e timpul potrivit mult noroc happy

| Chaosmedia a răspuns:

Buna RaluUuKa. daca vrei sa vorbim mai deschis despre asta lasa-mi id-ul tau pe privat iar daca esti din Constanta am putea sta si fata in fata sa vorbim despre chestia asta happy

| Membru333 a răspuns:

La varsta ta inca nu cunosti dragostea adevarata, eu zic sa te pastrezi pentru cine merita.

| RVsapb a răspuns:

Daca tia propus el asta nu e bine stiu ce simti normal stand in preajma lui te exciti simti si tu nevoia mai ales daca e mai mare putinn dar corpu nu ti dezvoltat complet si sunt mai multeee e putin cam devreme dar nu ai fi prima sunt si de la o varsta mai frageda care si`au inceputoo ..doar ca trebuie sa fi sigura ca e persoana cu care iti doresti sa incepi e un pas important din viata unei fete ai incredere completaa in el ca nu se va intamplaa nimic dupa? adica nu o sa spuna asta altoraaa e periculoss dar si placut. uite eu vreau doar sa te ajut caci si eu ma confrunt cu problema asta si sunt in dilemaa. nu-s sigura daca e persss potrivita si nu vreau sa regreti mai tarziu sfatul meu e sa mai astepti sa i.l testezi sa vezi daca e pers potrivita daca poti sa ai incredere in el macar o luna doua mai asteapta apoi daca esti singura de asta incearca dar ai grijaa cu contraceptia sa foll prezervativ si sa aveti grija si ce prezervativv cel mai sigure sunt la farmacie mult succes draga uite daca vrei sa stii si mai multe sau daca ai o intrebare pttt mine lasa-mi un mesajj si itii voi raspunde...:* grrijaa mareee funda:X:X? te rogbig grin

| anonimumnm a răspuns:

Tu ce crezi. Poti sa ti-o incepi daca doresti sa ai un copil de acum happy.

| Manolachi_Razvan_1991 a răspuns:

Dai tarewinking e ok rupe patu