| Bab a întrebat:

Credeti ca este buna gelozia intr-o relatia? Cum poti sa-ti schimbi parteneru sa numai fie gelos?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iubirea fără gelozie nu există.
Multă încredere poate ţine gelozia departe de relaţie.
Pa, pa.

1 răspuns:
| Octavutzu a răspuns:

Gelozia este factorul cel mai frecvent care aduce la despartire sau chiar mai mult uneori se ajunge la chesti mai urate. Incearca si tu cand iesi pe strada sa ii dai lui mai multa atentie decat sa te uiti dupa "vrabiute" si incearca sa ii demonstrezi ca il iubesti si ca nu are de ce sa fie gelos. Alta parere care o mai am despre persoanele geloase, fac in general chestia asta cand isi insala partenera si fac tot ei pe victima.