| Bybyiii a întrebat:

Credeti ca este mai bine si mai corect sa-ti marturisesti sentimentele in fata celui pe care il iubeste...chiar daca nu stii daca si el simte la fel? ar trebui sa spun sau sa stin pentru mine?sad

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu e bine sa ii arati unui baiat cat de mult il iubesti pentru ca si-o ia in cap. o sa creada ca daca esti moarta dupa el o sa faca ce vrea din tine. depinde si de baiat insa la majoritatea cam asa e.
dai de inteles ca iti place de el dar ca ai si tu orgoliul tau.
nu ii arata ca esti dispusa sa faci apropae orice pentru el, ca il iubsti maxim etc pentru ca ar putea sa profite, iar tu o sa ai de suferit. :*

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu e bine sa-i spui pentru ca daca nu-i place de tine
-face baza
-crede ca poate sa faca ce vrea cu tine
-rade de tine
-sta cu alte fete numai prin fata ca stie ca te enerveaza
daca se uita la tine iti zambeste ai aflat ca tear place te tachineaza etc. atunci e bine sa-i spui.

| Ellenna a răspuns:

Ar trebui sa marturisesti. Incercarea moarte n-are big grin si ce daca poate nu iti impartaseste aceleasi sentimente? Macar ai avut curajul sa ii spui big grin Poate si el te place si ii e teama sau rusine sa iti spuna. Sa auzim numai de bine :*

| Terry87 a răspuns:

Buna. Sfatul meu este sa tii pentru tine si sa nu o spui, decat atunci cand esti sigura ca si el are aceleasi sentimente, sau cel putin asemanatoare pentru tine. Intr'o relatie, putina indiferenta te va ajuta sa tii persoana iubita langa tine. Daca ii spui ca il iubesti si el va stii asta, isi va face de cap. Calculeaza'ti bine pasii inainte de a'i arata ceea ce simti cu adevarat! Bafta happy