| Silvy_SilvanutzZa_1997 a întrebat:

Credeti ca exista o casatorie care sa dureze pana la moarte?
Adica bineinteles ca sunt certuri dar oare exista?

Răspuns Câştigător
| Leutzbv a răspuns:

Asta depinde de dorinta fiecaruia din cuplu. Eu imi doresc sa dureze toata viata, de aceea m-am si casatorit. Vreau sa iubesc si sa fiu iubit! Bineinteles ca exista si certuri, dar daca alegi sa inveti din greseli si din certuri, atunci casnicia va functiona. Daca te blazezi foarte usor si nu-ti convin multe lucruri la celalalt, atunci va fi rau. Eu stiu o gramada de casnicii care au durat pana la moarte, dar nu toate erau si casnicii fericite. Eu vreau ca a mea casnicie sa dureze pana la moarte si sa fie plina de fericire! La fel iti doresc si tie!

7 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Căsătorie şi înţelegere între soşi există, fiindcă cu timpul, un cuplu învaţă din greşelile lor şi ştiu cum să se împace.dar iubire, nu cred. Iubirea vine şi trece, apoi depinde de cei doi dacă mai continuă împreună sau nu, majoritatea rămân împreuna de dragul a ceea ce au contruit ca cuplu : copii, nepoţi, o famile frumoasă, o casă.

| NuamnumesuntANM a răspuns:

Da exista!

| raluca250 a răspuns:

Dastraight face
Bunicii mei au fost casatoriti pana la moarte; 3 :*

| mixxjim a răspuns:

Evident ca exista, sau mai bine spus inca mai exista happy

| NeneaGogu a răspuns:

Normal ca exista, cum ai zis tu si cu neintelegeri si cu "schimbarea calibrului" laughing, sigur ca exista, numai intelegere sa fie

| Maui a răspuns:

Da, au existat, exista si o sa mai existe.

| Silvy_SilvanutzZa_1997 explică:

Adica... Fara sa regrete sa zica vai de ce mi-o trebuit mie sa ma marit si alte chestii de astea