| buhuhu a întrebat:

Credeti ca exista vreo solutie pentru a salva o relatie de un an jumate dupa ce persoana iubita iti spune ca cea mai buna cale ar fi despartirea pentru ca distanta e prea mare intre 2 iar parintii nu sunt de acord cu relatia?

2 răspunsuri:
| Muppet a răspuns:

Exact in situatia asta am fost si eu. Ma rog, acum iubitul meu s-a intors dar tot parintii mei sunt contra lui dar pentru ca tinem foarte mult unul la altul trecem peste orice problema impreuna.
Daca intr-adevar tii la acea persoana nu renunta doar din cauza asta. Ca nu e langa tine acum. se va intoarce candva, iar parintii nu o sa aiba ce sa faca daca vad ca chiar va iubiti. Vorbeste cu el si zii ca despartirea nu e o solutie. De ce sa nu luptati daca chiar va iubiti?!

| mary03 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa tineti de relatie daca va iubiti cu adevarat indiferent ca este o anumita distanta... consider ca ar trebui sa le spune ti parintilor ca tineti cu adevarat unul la altul... sa le daty exemplu ca iubirea poate fi si la distanta si ca puteti sa trecety peste orice numai ca aveti nevoie si de sustinerea lor. asa consider eu si sper ca te ajut cu ceea ce am zis.