| LilianaT a întrebat:

Daca 2 persoane sunt pe cale sa fie lovite de o masina,una din ele sa fie persoana iubita iar alta cel/cea mai bun/a prieten/a, pe cine ati salva?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Crezi c-as mai avea luxul sa rationez, sa judec ce inseamna fiecare pentru mine?!?
Nici pomeneala.
Asa ca, pe care l-as salva? Pe cel care ar avea norocul sa fie mai aproape de mine.
Dar intrebarea ta ne supune la un joc incorect de sentimente.

| onasis1961 a răspuns:

Pe cel mai bun prieten.Persoana iubita in 90% din cazuri cu timpul se transforma-n dusman.

| KasdfghjNY a răspuns:

Simplu,sar eu in fata masinii.Astfel ma loveste pe mine si opreste.

| valentingb a răspuns:

Bineinteles,sentimentele greveaza, as salva persoana iubita, daca nu ar fi posibil sa le salvez pe amandoua.
E ca si cum ai avea de ales intre o moneda de un ban si o bancnota de 100. Prietenul, tii la el, dar nu-l iubesti. Si din experienta iti spun ca nu exista prieteni adevarati.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De cate ori pui intrebarea?

| IloveME a răspuns:

Cred ca as incerca pe amandoi, daca nu se poate fiind o decizie de moment, cred ca as salva pe cel ce imi este mai usor pentru a nu pati si eu ceva!

| Iwao a răspuns:

Putina analiza n-ar strica inainte de a a actiona..."prietena mea va fi atrasa de prietenul meu in viitor sau viceversa?" Incerc sa-i salvez pe amandoi totusi...sun la 112 big grin

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. Ai mai pus intrebarea asta.
Ti-am spus : te plictisesti.
Sau, nu stii sa te exprimi si sa intrebi exact ce te framanta.

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

As salva cea mai buna prietena! Iubiti sunt la tot pasul, dar prieteni adevarati nu! O zi buna!

| AwakenTheMonster a răspuns:

Cel mai bun prieten.
Din ăştia nu găseşti pe toate drumurile.

| alinaloveyou a răspuns:

Deja eu as lesina pe jos inainte sa-i calce masina fiindca sunt impreuna asa ca 1. as lesina pentru ca sunt impreuna, adica acum pe bune iubitul sta numai cu mine, prietena sta si cu mine si cu el adica nu are ce cauta cu el si 2. daca ar supravietui i-as omora eu din aceiasi cauza