| Nucreeed a întrebat:

Credeti ca fetele din Romania pot fi abordate pe strada sau sunt prea orgolioase si complexate incat chiar daca te place tot te respinge? am observat asta la multe fete...de ce o fi asa? de ce se poarta asa?straight face

6 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Daca esti unul din baietii care abordeaza fetele ca ultimul cocalar, da avem tot dreptul sa nu raspundem la astfel de chestii. Sincer, nu prea stiu baietii sa abordeze o fata pe strada intr-un mod dragut si original. Exista, desigur dar sunt mai rari.

Da am patit si eu sa fiu abordata intr-un mod cum am descris mai sus si nu mi-a parut rau.

Nu stiu de unde ti-au venit tie aceste motive cum ca am fi complexate laughing

Si cu ultima chestie... te place si il respinge. Am dat pe strada de baieti frumosi care aratau bine fizic, imi placeau, insa modul de abordare a lasat de dorit asa ca trebuia respins sau nebagat in seama.

Daca ai fost respins inseamna ca mai ai de lucru la modul tau de abordare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca unii baieti nici nu stiu sa abordeze o fata! Cu "pissy", "da-mi nr tau", "ce frumoasa esti pissy","papusa, imi dai nr tau" sau chestii de genu' asta si cu fluieraturi nu cuceresti o fata care se respecta. Si da, fetele au si ele orgoliu (Unele), nu se lasa "agatate" de orice tip pe care il intalnesc pe strada. Asa cum voi, baietii, aveti orgoliul vostru "masculin", asa avem si noi orgoliu. Nu ne lasam "vanate" asa usor.
Imediat se pierde interesul cand cineva ti se ofera pe tava.
Nu suntem complexate, doar ca ne place sa "luptati" pentru atentia noastra, sa o castigati, folosindu-va tehnicile masculine (nu cocalare oh go on).

Pe mine, cel putin, ma enerveaza cand imi apare unul in fata (pe care nu l-am mai vazut niciodata) si imi cere numarul de telefon. Imi vine sa ii dai una peste ochi laughing. Mi se pare penibil gestul sau si chiar ar merita palma, dar fetele sunt prea delicate. Dar, totusi, nu e de gluma nici cu astabig grin
Eu zic sa abordezi altfel fetele, dar+ nu in stil cocalar.laughing.
Bafta!kiss

| Demonull a răspuns:

O fata nu este greu abordabila, ci doar cere mai mult.Intalnesc femei in toata regula care nu se rezuma doar la un suc si vorbit..cred ca traim secolul sexului ..la vitezalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| gangnamstyle a răspuns:

Sa zicem ca eu sunt fata (teoretic doamne fereste ) si vine unu si zice imi dai numarul tau de telefon eu ca fiind o fata respectabila nu i las da pentru ca nu il cunosc si ar putea fi un obsedat sau pervers daca esti de aia pe bani iti da si "altceva" nu numai nr de tel si da fetele sunt foarte orgolioase si de aceea daca esti despept le face jocul si faci cum spun ele daca nu si esti dinacela care se bate cu caramida in piept ca e asa cum pui el da sunt orgolioase... si unele fete se poarta "asa" cum spui tu pentru ca le iei prea tare le abordezi ceva de genul pisi hai la hotel am camera spre cu vedere bordel ce zici vii? si nu din Romania (cele din Romania unele fac "trotuarul' pentru bani am si eu o colega de liceeu care face video chat si face destui bani incat sa intreaca salarul profesorilor din toata scoala... face 1000 1500 chiar si 2000 de euro pe luna
si nu am prea inteles intrebarea ta...