| WonderGirl7 a întrebat:

Îmi explica si mie de ce baietilor /bărbaților le plac fetele /femeile cu buze mai mari?
Asta nu e o întrebare pusa asa de amuzament, ci un lucru pe care eu l-am observat chiar cu ochii mei.
Am prietene foarte complexate ca au buze subțiri si vor sa isi bage fillere.
Mai încolo m-as gândi si eu la asa ceva.
Ce credeți?
Contează chiar atâta de mult?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa nu exagereze cu gura de gasca altfel se vede urat. O tipa cu buzele subtiri nu saruta asa bine se simte naspa

| Adry05 a răspuns:

Forma buzelor îți schimbă multicel geometria feței, deci poți părea mai frumușică în unele cazuri datorită unor buze mai mari, de aia multe își pun acid.

| darrio2007 a răspuns:

Asta cred ele ca noua nu plac buzele mari, printre altele. Probabil sunt baieti/barbati carora le plac buzele mari. Dar nu trebuie generalizat.

| Violleta2022 a răspuns:

Este doar in capusorul fetelor ca sunt mai atractive, poate pentru ca sunt preferate de băieți ca sa le facă s e x - o r a l, fiindca buzele alea mari le produc excitare si erectie instantanee, nicicum ca ar fi frumoase cu ceva asa grotesc pe fata.
O fata care are cat de cat creier in capusor, nu si-ar face bot de rata!

| Celcestietot a răspuns:

Era eu sa zic acum o prostie smug laughing. Eu nu sunt neapărat de această părere, cele mari sunt adeseori injectate și mie unul nu îmi plac (pițipoancele). Eu cred că fiecare femeie poate fi frumoasă în felul ei și văzută așa de partenerul său și asta este tot ce contează, iar atunci părerea altora se va face invizibilă happy.

| cristimihailov a răspuns:

Daca ai trai in viata reala, iti vei da seama ca nu conteaza.

Pt ca la urma urmei tu esti tu.

Daca traiesti la tv, Facebook sau alte d-astea, atunci e grav.

Imi aduc aminte de o poza cu o tipa care se dadea intr-un leagan fericita, iar umbra proiectata pe pamant era a unei persoane spanzurate.

Tu alegi cum vrei sa fie viata ta, alegand la ce parte a pozei sa te uiti.

| alina2k18 a răspuns:

Buzele subtiri. ca 2 dungi ca de baba nu arata bine sincer...
NU zice nimeni ca buzele Biancai Dragusanu sunt wow - oricum costa mii de euro sa iti bagi acid cat are eawinking - si vai asa arata buzele senzuale laughing dar niste buze mai mari arata mai binewinking fata de unele super subtiri fara pic de volum.
Oricum cu injectari de 0.5ml la 8-9luni nu se vede mare lucru laughing daca ai buzele super subtiri si se absoarbe si repede acidul.

| WonderGirl7 explică (pentru alina2k18):

Le am medii spre mici si am citit ca acidul hialuronic ala cel mai scump durează maxim 1 an jumate.
deci, din păcate nu prea are rost.
?

| PainTech a răspuns:

Eu, ca baiat, nu gasesc forma sau dimensiunea buzelor atragatoare.

Răspuns utilizator avertizat
| ValentinGabi a răspuns:

La unii le plac pentru că e mai plăcut când se sărută si pentru când face o clanță la iubițihappy
Mie unul îmi plac fetele naturale si cu caracter

| DanaDaniellllla a răspuns:

Nu contează buzele și grosimea lor, ci frumusețea, simetria și luminozitatea tenului.

| 83388484 a răspuns:

Sunt frumoase si buzele subtiri dar mass media a spalat creierele femeilor, si le-a facut sa creada ca buzele subtiri sunt "gresite".
personal cred ca mai conteaza si trasaturile fetei, nu tuturor femelelor le sta bine cu buze groase