| Leonard08 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Cum va place sa fiti abordate de baieti? big grin

Răspuns Câştigător
| ghkjghk a răspuns:

Iti dai seama ca ne place ca un baiat sa fie finut si dur in acelasi timp. Nu cred ca exista vreo fata careia sa'i placa textele alea cu "Ce faci pisy/pasarica" etc.rolling on the floor Un baiat trebuie sa fie grijuliu, sa se comporte dragut, sane protejeze cand e nevoie dar in acelasi timp sa fie si caterincar,, de viata etc. cel putin asta e parerea mea.happy Funda?puppy dog eyes

| Leonard08 explică (pentru ghkjghk):

Totul e Ok pana aici...partea cu "textele" e stresanta laughing
Nici mie nu-mi plac genul de texte "Ce faci pisy" dar din lipsa de imaginatie tind sa fiu prea monoton in abordare big grin
Incep cu un salut: Buna, ce faci? blah blah... si discutia se termina repede pentru ca de obicei nu o cunosc si nu stiu despre ce sa vb laughing

| ghkjghk a răspuns (pentru Leonard08):

In cazul asta, fa cuva si imprietenestete cu ea. Eu una, plac un tip de ceva timp si nu prea il cunosteam dar de 1 lluna cam asa suntem cei mai buni prieteni, si stii cum am facut asta? Intr'o seara, mi-am luat inima in dinti l'am sunat si l'am intrebat de ce s-a despartit de "Fosta". ei bine asta a fost doar un pretext ca sa'l sun. discutia a continuat inca vreo 3 ore, de pe minutele mele bineinteles. Tu poti gasi alte mii de motie pentru a te baga in seama cu ea. trebuie doar sa gasesti cateva lucuri in comun pe care le ai cu ea. :*

| Leonard08 explică (pentru ghkjghk):

Deci crede-ma ca inteleg tot ce imi spui...
Problema intervine atunci cand pe o anumita fata nu o cunosc deloc, decat din vedere laughing
Ce ma intereseaza pe mine...sunt primele cuvinte. Cum ai spus inainte, nu va plac tipul de texte "Ce faci pisy" (nici macar mie nu-mi plac)...
Ma gandesc mereu la alte tipuri de abordari, nu atat de patetice ca cel de mai sus dar nici monotone si incredibil de folosite, gen: Buna! Ce faci? Mi se pare cam absurd sa initiezi o conversatie cu o persoana necunoscuta in felul asta happy

6 răspunsuri:
| Lunetta a răspuns:

Hmmm, cu bunul simt, sa-mi acorde atentie, dar nu vreau sa devina stresant dupa.
Acum fiecare fata.na are caracterul ei...

| Leonard08 explică (pentru Lunetta):

Mda...primesc tot felul de raspunsuri ca asta, vreau ceva mai concret big grin
Adica...sincer sa fiu nu duc lipsa de bun simt si atunci cand vorbesc cu o fata chiar acord atentie. Dar sti tu, inceputul e greu pentru mine, intelegi la ce ma refer? laughing
Cum ti-ar placea sa fi abordata...un exemplu big grin

| Lunetta a răspuns (pentru Leonard08):

laughing
Pai depinde,eu poate apreciez mai mult bunul simt la un baiattongue.
Nu ca celelalte fete nu apreciaza acest lucru, dar in general fiecare fata vede baiatul ''viselor'' diferit.hee hee Dar caracteristicile generale astea sunt. tongue
Oricum ca un surplus,ca nu aleg dupa funde laughing
Daca e sa fii protector de ea,ai grija sa n-o sufoci,majoritatea fetelor se sufoca repede.laughing
Ma stiu pe mine, nu de alta. laughing Si e si rau atunci cand o inveti cu atentie multa, si dupa nu-i mai acorzi cum ii acordai prima data.hee hee
tongue