| Ada11 a întrebat:

Credeti ca in dragoste varsta contaza? Sau diferentele de varsta?

Răspuns Câştigător
| MihaDiva a răspuns:

Nu,varsta nu conteaza in dragoste!
Daca exista iubire si intelegere nu se mai tine cont de diferentele de varsta, nu trebuie sa va lasati infulentati de persoanele din afara cuplului care spun ca "nu va sta bine" sau "se vede diferenta" Daca exista iubire nu mai conteaza nimic, nici 2 sau 10 ani in plus sau in minus :X

fundita?:X

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Conteaza varsta in functie de diferenta adica sa nu fie mai mare de 3 ani asa vad eu ca e bine. Ca apoi unul din membrii imbatraneste si cel/a care ramane tanar/a o sa inceapa sa aiba scarba si asa treaba se pune naspa rau.

| Libelle a răspuns:

Pentru unii da, pentru unii nu.Vezi de care-ti gasesti, preferabil sa fiti de aceeasi parere.

| ascovit a răspuns:

Intr-un fel cont si varsta, ca doar nu ai vrea sa vezi copii de 4-6 ani cu iubiti/ehee hee

Dar si diferenta. :-) ( cum ar fi di. de 47 de ani :-s ma sperielaughing)

| ruPfashu a răspuns:

In dragoste orice e posibil; x

| ofataoarecare a răspuns:

Yo zic ca diferentele mai mari de 10 ani conteaza deoarece acolo sigur a existat un scop anume nu cel de iubire (bani, venit etc, sti tu.).dar cele sub 10ani zic ca nu conteaza daca cei 2 se iubesc si au sentimente unul fata de celalalt:-)

| TotulPentruUna a răspuns:

Cum spune "4bb4" stiam si eu minciuna asta, ca in dragoste nu conteaza varsta... si sincer, chiar nu conteaza cel putin pentru mine, dar din pacate a contat pentru ea. sad

| DeepEyesClaudia a răspuns:

@Trolololololol: care au divortat laughing))

| AleX199506 a răspuns:

NU,
Ex: monica cu irinel(fostilaughing )
acolo a fost si interes da in general nu conteaza varsta

| sdasfgasgaads a răspuns:

Nu cred de ex uitate la irinel columbeanu sau ilie nastase

| florescustefan a răspuns:

Parerile sunt impartine,unii zica ca da, conteaza, altii ca nu...depinde de fiecare(persoana dintr-o relatie)

| 4b a răspuns:

Stiam si eu o minciuna ca atunci cand e vorba de dragoste, nu mai cont nimic!

| Smekerita_8784 a răspuns:

Nu am crezut niciodata ca virsta conteaza. niciodata n-am iubit pe cineva de virsta mea.asta zic de mine- dar sunt situatii diferite.dar se intimpla des sa fie probleme mai mari care lasa in umbra virsta)