| emi a întrebat:

Credeti ca in ziua de azi este rar, sau mult discutat ca doua femei sa se sarute, chiar daca sunt heterosexuale? ce credeti voi?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Cred ca femeile se saruta intre ele din curiozitate sau teribilism (daca o fac in public), daca nu cumva sunt bi sau lesbiene si inca nu isi dau seama. Cred ca si barbatii ar face-o, daca regulile sociale despre cat de aproape e ok sa stea 2 barbati sau cat de mult sa se atinga ar fi mai putin stricte. Parerea mea, din ce am vazut printre pustoaice, e ca e destul de des intalnit, fara ca asta sa insemne ca se simt atrase de femei.

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, din prostie fac toate astea, e pacat de aceste femei care fac chestii de astea, de aceea exista barbati sa se sarute cu el, nu cu o fiita de acelasi sex... ce tampenie...

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Daca ar fi doar o atingere de buze, nu s-ar fi scris atata despre sarut. Daca un sarut nu ar implica si suflet, sentimente sau afectiune, nu am saruta intr-un mod atat de diferit... tandru, senzual, patimas, profund, superficial, prieteneste etc...Acum 40-50 de ani, sarutul pe gura intre prieteni nu era ceva neobisnuit. Si nu erau homosexuali (cel putin majoritatea erau heterosexuali).
In timp oamenii, in curiozitatea lor, au pervertit sarutul...devenind ceva fara continut de sentimente ci doar de placeri frivole.
Când Dumnezeu a gândit şi a creat familia a folosit un bărbat şi o femeie! Când omul perverteşte acest model…. nu mă miră consecinţele cumplite pe care toţi le vedem şi le simţim!
Eu am mers mai departe de intrebarea ta...si nu intamplator...Cand iti pui astfel de intrebari ceva nu este in regula...nu inteleg de ce doua fete heterosexuale sa se sarute...care ar fi placerea... daca ele au dorinta de apropiere catre barbati...Joaca aceasta de-a sarutul si experientele pe care le incercati vazand fel de fel de filme pornografice, nu face altceva decat sa va perverteasca mintea si sa urmati un drum anormal... Daca esti lesbiana... te inteleg sa fii interesata sau poate nu de ceea ce cred unii sau altii, dar daca esti heterosexuala...ar trebui sa nu te mai gandesti la astfel de intrebari...nici macar o joaca n-as mai numi-o la varsta adolescentei...
Despre sarutul intre doua femei sau doi barbati se va discuta mult sau putin...nu aceasta este important...ci ceea ce vrei sa fii...sa descoperi adevarata ta identitate si sa nu pendulezi intre intrebari...sa-ti gasesti echilibrul emotional si sa-ti canalizezi energia spre aceste lucruri care te definesc!