| leelee101 a întrebat:

Intrebare adresata in mare parte baietilor/barbatilor laughing: De ce unii baieti/barbati sunt cu 2 fete/femei in acelasi timp? Credeti ca ei au o a doua iubita/amanta pentru faptul ca sotia/iubita oficiala nu "e buna"? Si cand spun "buna" nu ma refer neaparat la sex,ci si la intelegere,afectiune etc. thinking Credeti ca un barbat/baiat si-ar lasa nevasta/iubita oficiala pentru amanta/cea de-a doua iubita pentru ca amanta/cea de-a doua iubita ii ofera mai multa intelegere,dragoste,nu suna incontinuu pana raspunde la telefon iar atunci cand raspunde nu sare cu intrebarile "unde esti?" "cu cine?" "cand vii?" "de ce esti acolo?" etc.
Aceste cazuri sunt din ce in ce mai des intalnite in ziua de astazi, din pacate sad

17 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Bărbaţii-s bărbaţi: distinşi sau modeşti, sunt tot un drac.laughing)

Si femeile si barbatii sunt, in primul rand, oameni! Si omul, in momentul in care se plictiseste de ceva, considera ca nu mai e asa atractiv cum era, cauta altceva...
Sa fim seriosi, majoritatea barbatilor isi inseala femeile pentru ca s-au plictisit, pentru ca femeia nu mai stie cum sa-l atraga, cum sa-l tina in suspans, cum sa fie intotdeauna diferita si normal, barbatul va cauta intotdeauna altceva...sau din contra, nu mai iubeste sau totul a devenit rutina...
Iar femeia va insela intotdeauna cam tot din aceleasi motive.
Dar, in toata comparatia aceasta, femeia are un singur dezavantaj: NU STIE SA SE VALORIFICE

| anonim_4396 a răspuns (pentru madyddd):

rolling on the floor rolling on the floor
Ramane nevalorificata!
rolling on the floor rolling on the floor

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru madyddd):

"Bărbaţii-s bărbaţi: distinşi sau modeşti, sunt tot un drac"
CE CE CE?!?!?!
Ia mai repeta odata!

| madyddd a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

rolling on the floor) si ce-i cu asta?
Bărbaţii-s bărbaţi: distinşi sau modeşti, sunt tot un drac.big grin
Pot sa repet de cate ori vreau eu, e vreo problema? laughing)
sau te intzeapa adevarul? rolling on the floor))

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru madyddd):

Nu...ma gadila si nu-mi placerolling on the floor

| madyddd a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Of,of,of sad scumpic-ul de tine. te gadila prea tare? laughing)
Oare as putea face ceva impotriva "gadilatu-lui" tausad?
zi-mi si fac "aproape" orice pentru tine big grin

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru madyddd):

Ce accent ai pus pe "aproape"rolling on the floor)))!
Un pupic lung si dulce pe obraz si ajungebig grin

| madyddd a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Oooh, ce dulce esti rolling on the floor))
am scapat "usor" laughing)
kisskisskisskisskiss ti-as da mai muuulte, dar nu vreau sa ti se urce la cap! stii tu, prea mult strica big grin

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru madyddd):

Pai :* unde se urca?! La picioare?!?!?!
Daca e :* nu strica daca e prea mult big grin :*:*:*:*batting eyelashes

| madyddd a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

rolling on the floor))) tu vrei cat mai mult, cat mai mult,. asa-i?
Bine, atunci daca nu strica. o sa incerc sa iti dau cat mai multi...kisskisskisskiss
o sa te "sufoc" cu pupici rolling on the floor))))

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru madyddd):

O sa-mi iau masca pentru pupaciosi ca sa nu ma sufocbig grin.Nu-ti fa probleme din astea ca`s pregatitrolling on the floor :*:*

| cineva_8314 a răspuns:

Eu cred ca nu siar lasa sotia pentru amanta chiar daca gandesc asta, tot la ea se va intoarce, iar sotia pune intrebarile astea pentru ca este ingrijorata sau geloasa pentru ca banuieste ca este inselata daca nu se mai comp frumos cu ea...asta in cazul barbatilor, iar baietii umbla cu cate 2 ca sa arate prietenilor ce smecher e el si ce gagicar, si e posibil de fapt sa fie vre.un pampalau......parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De prosti

| Marius94_5839 a răspuns:

Simplu. Asa e omul. Desfranat de la natura. Cu totii suntem buni pana intr-un punct.

Si fetele sunt asa. Daca esti barbat, si pe o fata nu o poti satisface atat financiar cat si din punct de vedere sexual, ea isi va gasi un amant.

Asa face si baratul. Daca nevasta nu il satisface, isi gaseste alta. Cea de a 2a practic compenseaza lipsurile primei neveste.

Insa, sunt cazuri din ce in ce mai intalnite, deoarece multi oameni nu se mai iau casatoria in serios, iar atractia fizica de exemplu isi poate pune serios amprenta in detrimentul, sentimentului de iubire, care la inceput pare imens. Insa, dupa 4 ani femeia nu mai este la fel de frumoasa, si la barbat, nu-i prea comvine treaba asta.

Intelegi ce vreau sa spun?

| leelee101 explică:

Interesanta conversatie laughing

| madyddd a răspuns (pentru leelee101):

rolling on the floor)) daaa?
si eu sunt de parere ca e interesanta... big grin

P.S.scuze,cred ca ti-am distrus intrebarea, asa-i? sad

| leelee101 explică (pentru madyddd):

Nuuu,nu ma deranjeaza, stai linistita :*:*