| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca la 13 ani pot iubi? adica vreau sa zic ca sunt copilaroasa si doar fiindca asa vreau eu dar sunt foarte matura in ceea ce priveste sentimentele si am simtit ceva pentru. acest aiat, ceva nou ce n-am mai simtit dar el e foarte mic de inaltime si cu un an mai mic si nu ma deranjaza, credeti ca pe el il poate deranja? credeti ca el simte la fel? ce sa fac?

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Probabil ca la varsta ta esti destul de matura, dar as vrea sa stiu, cat de matur crezi ca este un baiat de 12 ani? Majoritatea fetelor sunt mai mature in gandire ca baietii cu 2 ani. Crezi ca ai putea face "fata" intr-o relatie in care baiatul are 12 iar tu 15 ani? Totusi, daca tu simti ceva pentru el, incearca! Nu ai nimic de pierdut. Dar cand o sa vezi imaturitatea de care va da dovada, vei fi nevoita sa ii dai papucii si o sa-l faci si pe el sa sufere, mai ales ca e mai mic ca tine si. te va mustra constiinta.

pa, pa.

| Derye a răspuns:

Nu esti matura deloc. Daca ai fii fost, nu ai fii venit aici sa pui astfel de intrebari (si chiar daca, ar fi trebuit alta formulare si una mult mai concreta), si nu ai fii specificat de inaltime si varsta.
Matura nu esti, nici el nu este, deci va potriviti.

| Cătălina a răspuns:

Multi nu stiu ce inseamna sa iubeasca cu adevarat chiar si multi ani dupa majorat, daramite voi. Este vorba de o simpla simpatie, admiratie si cam atat. Discuta cu el si intreaba-l daca i-ar placea sa fii prietena lui, nu stiu, surpinde-l placut, suna-l, insa nu nu-l sufoca. numai bine!

| Ionutzz97 a răspuns:

Cica maturarolling on the floor

| emaema a răspuns:

Cred ca si tu si baiatul sunteti inca prea mici si nu este vorba de iubire. este vorba de o admiratie normala poate si datorita faptului ca aveti subiecte comune de discutie sau jocuri comune sau carti comune. deocamdata este bine sa fi prietena cu baieti si fete fara a avea o " iubire " anume.

| Cornelia_2861 a răspuns:

Eu cred ca sentimentele tale nu au varsta.sigur ca poti iubi la varsta pe care o ai, nu e nimic jenant.nu conteaza daca e mic de statura sau un an mai mic decat tine... daca vrei sa stii ce simte el trebuie doar ca sa il intrebi.stiu ca nu usor dar altcumva nu rezolvi nimic.

| issabella_7467 a răspuns:

Sa iubesti nu inseamna sa-i spui doar "te iubesc"! e alceva care o sa intelegi pe la 18 ani incolowinking
:*:*