| Valentina00 a întrebat:

Copilaroasa sau matura?
Argumentati raspunsul!
Fundahappy

12 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Depinde. Asta este raspunsul. Echilibriul unui caracter perfect trebuie sa aiba putin din orice. Copilaroasa in momente in care esti fericita alaturi de o persoana (cum ar fi, in timpul liber, cand e cald, iti uzi amica / prietenul cu o sticla de apa. Nu este a fi copilaros, este a avea simtul umorului). Dar cand este momentul sa fi matura, trebuie sa faci fata, nu sa te comporti cu pretexte si alte prostii copilaresti. Se spune ca in viata, intotdeanua va ramane o bucatica de suflet care e copil inca. Asa ca, tu trebuie sa alegi momentul adecvat cand sa fi matura sau copilaroasa. Fiecare moment din viata are nevoie de unul sau de altul. Nu inseamna ca daca esti copilaroasa nu esti matura, sau daca esti matura nu esti copilaroasa. De exemplu, eu in momentele in care trebuie sa imi arat maturitatea, o fac fara a sta pe ganduri (consider ca de la o anumita varsta maturitatea este aproape permanent in viata de zi cu zi), iar daca e momentul sa fiu copilaroasa, sunt cu mare placere (de ce n-as fi matura daca fac o gluma proasta unei amice de exemplu). Sper ca te-am lamurit putin putin!

| Valentina00 explică:

Daca esti copilaroasa, nu inseamna ca esti needucata, asta e parerea meahappy

| Seby90 a răspuns:

Salut, ar fi perfect o combinatie intre cele 2. De ce? Pentru ca sunt momente in care trebuie sa te alinti ca un copil si momente in care trebuie sa iei problema in mana si sa fi serioasa.

| Foxyyyy a răspuns:

Copilaroasa vor tipii imaturi, care nu vor o relatie stabila.E foarte bine si firesc sa fi copilaroasa pana in 14 ani, dupa devii penibila.Am raspuns pentru ca n-ai zis sa-ti raspunda doar baietii, asta in caz ca voiai sa-mi reprosezi ceva.

| stark47 a răspuns:

Nu am cautat niciodata o astfel de calitate la o fata! pentru fiecare din noi o astfel de "atitudine" este mai buna, adica da mai bine in fata altora.depinde de situatie.sunt situatii cand e foarte bine sa fi copilaroasa si situatii cand e bine sa fii matura.trebuie sa stii cand sa fie una si cand alta.

| Morrígu a răspuns:

Bună.
Copilăroasă, e mai cute.
Bye, bye.

| andreiush25 a răspuns:

Why not both? big grin smug

Răspuns utilizator avertizat
| MankoBreaker a răspuns:

Matură.
Ce înseamnă pentru mine matură: fără machiaj (nu îl suport), să aibă încredere în mine și să nu facă chestii copilărești.

| bebemiksilau a răspuns:

Copilaroasa cand trebuie, matura cand trebuie... Nu poti fi numai intr-un fel...Parerea meakiss

| EllieTheDreamer a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ai cate putin din ambele. Daca esti prea matura la o varsta adolescentina, nu e ok.Dar nici sa fii extrem de copilaroasa nu e ideal.Ti-am zis: combina-le! laughing
Sper ca te.am ajutat! Pupici:*:*

| Fernando_Afs_1996 a răspuns:

Copilaroasa