| victor333 a întrebat:

Credeti ca modul de gandire al femeilor este diferit fata de cel al barbatilor? daca da-in ce sens?

9 răspunsuri:
| DeeaBlondiii a răspuns:

Da de obicei adolescentele gandesc mai matur de cat baietii de varsta lor.

| mdany a răspuns:

Este diferit dar in ce sens nu prea iti pot explica.

| Mayar a răspuns:

Nu tot timpul, de ex sunt tipul de femei care sunt mai sensibile, mai sentimentale, care pun accent pe cuvinte, mangaieri, priviri... orice. si nu sunt preocupate de placerile trupului. de obicei femeile sunt mai sensibile, atentie, insa doar 40% din totalul femeilor sunt asa cum le-am descris mai sus!

| robertocristian a răspuns:

Da este alt gand femeile se uita mai mult la *** si barbatzii la sporturi sau computer. :::Funda:::?

| xXEakaRyXx a răspuns:

Eu cred ca da! noi barbati suntem mai duri in gandire. fete sunt mai blande gandesc altfel eu zic in general.

| MrSaxoBeat_8951 a răspuns:

Este diferit, femeile sunt inferioare barbatilor din toate punctele de vedere.

| vanessica2011 a răspuns:

Da,modul de gandire este diferit, dar nu poti spune ca daca femeile nu gandesc ca si barbatii inseamna ca toate femeile gandesc lafel.Fiecare persoana are un mod de gandire diferit.Adica unele persoane sunt mai blande,altele mai dure,unele mai mature, altele mai copilaroase, unele mai rationale si altele mai sentimentale.Nu toti barbatii sunt duri si rationali si nu toate femeile blande si sentimentale.De exemplu tatal meu este dur, dar sentimental iar mama e blanda, dar rationala.Si nu numai barbatii se gandesc la televizor si calculator.Eu sunt fata si stau toata ziua in fata televizorului si calculatorului.Iar faptul ca barbatii sunt mai puternici ca fetele nu este mereu adevarat.Eu am o prietena care e mai buna la sport decat toti baietii din scoala.

| andimaxi a răspuns:

Da deoarece femeile gandesc intuitiv iar barbatii rational ->
femeile > pe baza sentimentelor;
barbatii > adica la obiect
funda?

| andimaxi a răspuns:

Femeile gandesc intuitiv(pe plan sentimental) barbatii rational (logic; la obiect). funda?