| PaulCos a întrebat:

Daca opulenta, aroganta si nesimtirea ar fi inlocuite de decenta, demnitate si politete, atat in randul barbatilor cat si al femeilor, credeti ca relatiile de cuplu ar evolua diferit sau ar continua involutia?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt convinsa ca ar face o diferenta enorma, in bine evident.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă cel puțin un membru s-ar schimba și ar face terapie de cuplu pentru a ști cum să îl ia pe celălalt ca să nu se simtă amenințat, da.
Omenirea ar fi mai bună în general.
Este vina atât a comunismului, pentru că a distrus elitele intelectuale, cât și a capitalismului care promovează consumul cu orice preț.
Postmodernismul, cu lipsa lui de credință are și el o parte de vină.

| AndreeaWTS a răspuns:

Probabil s-ar schimba ceva, ceva în bine. Dar nu foarte mult.
Pentru că lista "relelor" dintr-un cuplu și din caracterul oamenilor e mult mai lungă.