| Loveyourself a întrebat:

De ce barbatilor le place sexul mai mult decat femeilor si de ce femeilor nu le place asa cum le place barbatilor?

13 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu exista aceasta diferenta pe care o faci tu, in mod egal, ne place sexul si femeilor si barbatilor...

| Loveyourself explică (pentru Azµre):

Pai atunci de ce colegii mei de clasa (baieti evident)vorbesc mereu numai despre asta, vor intruna sa se sarute cu unele ''proaste'' care se lasa la ei, si in plus se mai uita si la filme deochiate? iar fetele se scarbesc de fiecare data de cate tampenii scot unii tampiti din scoala

| Azµre a răspuns (pentru Loveyourself):

Mamica esti inca mica mai asteapta sa ajungi mai tarziu sa vezi cum fetele sunt mai rele decat baietii si o sa auzi mai multe de sex decat baietii... baietii mai mult se lauda ca au facut ca au dres da sa vezi fetele mai tarziu cand or sa zica ca au avut 10 iubiti si cu fiecare au facut sex! sa vezi atunci diferenta de la cer la pamant! daca baietii se uita la filme porno si vor sa sarute nu inseamna ca se gandesc mai mult la sex decat femeile. O sa vezi ma itarziu cand si femeile isi doresc exact acelasi lucru. Din punctul asta de vedere o sa existe o egalitate, gandeste-te daca nu ar fi fost asa acum nu ar mai fi existat laughing. Si crede-ma o femeie cand prinde gustul sexului, extazul ai sa vezi ca numai scapi de ea, isi va dori mai mult sex pe zi ce trece si sa domine.

| drhotzu a răspuns (pentru Loveyourself):

Dragul meu copil big grin
doamne ce batran par laughing)
este din cauza varstei pentru ca la varsta asta copii braveaza, si incearca sa arate cat sunt ei de "macho" si ca sunt activi sexual. o sa vezi ca cu timpul or sa se linisteasca mai ales cand or sa faca sex, si or sa aiba problema ejacularii premature, si o sa ii fie rusine sa mai spuna cevawinking
dar na asa sunt copiiiwinking

| drhotzu a răspuns:

PS: si sa stii ca si femeilor le place cel putin la fel de mult sexul mai ales dupa ce au trecut prin 1/2/3 orgasmewinking

| Amilik a răspuns:

Femeile sunt fiinte sentimentale carora le place sa faca dragoste si nu sex, pe cand barbatii sunt structurati genetic sa se "descarce" de cate ori li se urca sangele la cap. Plus ca ei nici nu au grija unei sarcini neprevazute. :p

| Azµre a răspuns (pentru Amilik):

Pe de-o parte ai dreptate pe de alta nu, sa nu te superi... ce dracu ma uitate pe TPU numai azi cate intrebari de sunt sau nu insarcinata sunt. Daca aveau grija asta, femeia, purta dupa ea un prezervativ daca barbatul era atat de cretin sa nu aibe... nu vezi ca in ziua de azi nimic numai e cum era.

| drhotzu a răspuns (pentru Amilik):

Okey, ceea ce spui tu aici nu este tocmai corect, asta cu dragostea si sexul este doar ca sa te amagesti tu pe tine, pentru ca oamenii sunt genetic programati sa se bucure de sex si suntem singurele animale care fac sex din placere. si plus ca niciuna dintre prietenele mele nu a avut orgasm cand faceam "dragoste", ci doar cand faceam sex pasional si chiar un pic mai salbatic. asa ca poate pana acum nu ai descoperit placerile sexului, sau pur si simplu te minti singura.

| Amilik a răspuns (pentru drhotzu):

A face dragoste cu persoana iubita e de o mie de ori mai pasional si mai orgasmic decat a face sex.Si stii de ce? Pentru ca orgasmul nu se sfarseste imediat ce ai terminat de facut dragoste deoarece persoana de langa tine ramane LANGA tine si nu dispare ca partenera/ul de sex. Vrei sa spui ca tu nu poti provoca un orgasm decat daca esti un "animal" in pat? Sa inteleg ca schimbi prietenele ca pe sosete.

| drhotzu a răspuns (pentru Amilik):

Daaa le schimb ca pe sosete laughing)))) in ultimii 6 ani am fost doar cu 2 tipe, dintre care prietena mea actuala de putin peste 4 ani si locuim impreuna de 3... laughing)) inainte de 20 da, ca aveam aceasta indeletnicire cu schimbatullaughing)iar ceea ce spui e un pic din filme si nu prea. pentru noi linia dintre sex si dragoste este simpla: sexul este sex si trebuie *** bine... stii tu privirea aia pierduta pe care o are partenerul tau dupa o partida de sex, in care este asa pierdut cu un zambet pe fata, de parca ar fi in rai? nu ai de unde pentru ca voi faceti dragoste! iar dragostea este dragoste in orice alt moment al zilei. dar nu in timpul sexului! nu ne tinem de mana cand ne ****! poti sa ii spui cum vrei eu prefer notiunea de: sex murdar, salbatic si fara limite!

| Amilik a răspuns (pentru drhotzu):

Bravo tie!

| costellodonatz a răspuns:

Nu cred ca s-a facut vreun sondaj din care sa reiasa asa ceva... si chiar daca s-ar fi facut, nu ar fi fost relevant. E ca si cum ai fi intrebat inainte de '89 daca iti place de Ceausescu. Cine crede ca barbatilor le place mai mult sexul, clar are o problema. Dovada sta faptul ca si femeile inseala, ca si femeile isi incep viata sexuala de la varste foarte fragede etc.

| NuConteza a răspuns:

Nu e vb ca la barbati le place sexul mai mult ca la femei...la barbati e ceva obligatoriu pentru ca dupa doua trei saptamani ti se umfla si daca nu le golesti te dor este vb despre co17ze...sper ca ai inteles acum