| croissant a întrebat:

Credeti ca nu ar trebui sa mai insist sa salvez relatia din moment ce el m-a blocat peste tot si nu isi mai doreste? Sunt momente in care imi lipseste enorm... Si ma doare ca ne am despartit din cauza alor lui... Sunt genul de persoana care lupta

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu nu nu nu, nu v-ati despartit din cauza alor lui si astfel de lucruri. Intr-o relatie, singurul motiv pentru care se despart doua persoane este din cauza CELOR DOUA PERSOANE si atat. Exclus altceva.

Daca cele doua persoane se iubesc, se respecta si se inteleg atunci nu poate sa le desparta decat moartea. Pot sa vina parintii lui si sa ii zica ce vor, daca el te iubeste nu ar trebui sa conteze asta. Daca eu veneam acum ceva timp si iti ziceam ca el te inseala, te desparteai de el? Exclus. Asa ca retine acest lucru pe viitor.

Esti genul de persoana care lupta pentru ce? Sau doar lupti si atat? In general oamenii lupta pentru ceva. Lupti pentru relatia ta? Pai o mai vrei? Mai vrei sa stai langa o asemenea persoana? Atunci lupta, treaba ta. Nu vreau sa iti influentez aceasta decizie.

Evident ca sunt momente in care iti lipseste enorm, pentru ca l-ai iubit si te gandesti la momentele petrecute cu el.
Exista doua variante: - vorbesti cu el, "lupti" cum zici tu, te impaci cu el si dupa vedeti voi ce faceti (poate iar treceti prin asta) SAU inveti ceva din asta si treci mai departe singura.

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

O pierdere de vreme și de energie.
Fată dragă, mai sunt bărbați.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-a blocat deja, inseamna ca nu mai ai nici o relatie de salvat, odata ce relatia nu mai exista!
Vezi partea buna a lucrurilor: esti libera si meriti sa iubesti si sa fii iubita in aceeasi masura. Asta care te-a blocat, este evident ca nu te-a iubit, daca a ales sa ramana cu ai lui, in locul tau.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te-a blocat nu este echivalent cu nu își mai dorește.
Luptă să îl întâlnești corp la corp.

| SilentRain a răspuns:

Cand un om.iti da block înseamnă că nu vrea să mai aibe vreo legătură cu tine, uita-l!
Dacă ai luptat tu nu însemna că si el simțea la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă întrebam dacă existe fete frumoase și proaste.tu ești una din ele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce simti tu este cauzat de viata care o ai tu, el nu are aceeasi viata, el simte altfel, traieste altfel. N-ai de ce sa lupti, lupta nu-si are rostuu, decat cere necazuri, ca se opune cu ceva care uneori trebuie sa se intample. Tu stii ce n-a mers intre voi, cand sunt parinti la mijloc, si lor nu le convine familia sau reputatia partenerului, ai de ales sa ramai cu familia ta sau sa te duci cu el, mai conteaza si varsta care o aveti. Dar omu care deja are viata fara tine iti intoarce spatele iar tu te-ai bagat intr-o belea incercand sa faci ceva in viata. E greu sa schimbi lucrurile, cand tu deja te-ai atasat undeva si nu poti gandi din afara situatia in care te afli, iti pui atentia pe altceva si incet incet te vei obisnui cu altceva uitand trecutul. De la parinti incep nedreptatile ca ii da liberfatea copilului sa ajunga in locuri necunoscute, contra preferintelor lor, si mereu cauza este ca nu si-au informat copilu inainte sa dea in belea, ei au impresia ca e mai bine sa ascunda si apoi sa controleze spre iesire, iar copilu devine o unealta in jocurile parintilor. Poti sa ai si tu o viata, cat iti permit parintii sa ajungi. Cea mai usoara cale este sa ramai cu gandul acolo si sa faci urat ca nu-ti convine cum merge realitatea, e greu sa schimbi gandul, trebuie antrenament sa exersezi ganduri noi si te vei obisnui sa gandesti altfel. Asa ai inceput si cu "iubirea" s-a intamplat in capul tau mai mult decat in realitate, te gandeste prea mult la acelasi moment.

| troleibuz a răspuns:

Nu poti sa te vari cu forta in viata omului. Se numeste hartuire.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Daca te vrea te cauta
Daca te iubea nu conta alt ceva
Lupti sa te distrugi?

| Anonimul09 a răspuns:

Prin faptul ca te-a blocat peste tot e un semn ca nu mai vrea sa fie deranjat de persoana ta... Parerea mea este ca nu isi mai are rostul incercarea sa repari ceva, daca el oricum nu vrea relatia asta. Incearca pe cat posibil, chiar daca nu iti este deloc usor, sa il uiti si sa incepi sa vorbesti cu alticineva. Trebuie sa gasesti pe cineva care sa te merite si sa te iubeasca chiar daca nu sunt de acord parintii sau prietenii lui cu relatia voastra.