| TheLiferRrR a întrebat:

De obicei nu prea pun intrebari, dar de data asta chiar am nevoie de ajutorul altor persoane si m-am gandit sa apelez la acest site si la persoanele de aici. In primul rand ar trebui sa mentionez ca am varsta de 16 ani. Acum 2 saptamani am fost adaugat intr-un grup random pe whatsapp. Nu cunosteam pe nimeni decat pe acea persoana care m-a adaugat. Sunt o fire care se imprieteneste foarte repede si asa am inceput sa vorbesc cu toti. Au trecut 2 zile si nu am mai intrat pe whatsapp. Intr-o seara eram foarte plictisit si m-am gandit sa intru sa comunic putin. Un baiat din acel grup a adaugat mai multe persoane, cat si o fata. Dupa vreo 30 de minute toata lumea a iesit si s-au dus la culcare. Acolo am ramas eu cu acea fata. Am vorbit putin pe grup si dupa m-am gandit sa ne mutam pe privat. Am vorbit vreo 2 ore incontinuu. Ma gandeam ca o sa fie pur si simplu o conversatie de o zi, si dupa o sa vorbim doar pe grup ( de obicei asa mi s-a intamplat). Ziua urmatoare intru pe wp si vad ca mi-a dat mesaj pe privat. Am fost gen: "De ce ma baga in seama?" Am vorbit asa incontinuu vreo 3 zile pana cand a inceput sa ma sune. Stateam la telefon cu orele si dupa ce terminam de vorbit, ne mutam pe whatsapp. M-am gandit bine si mi-am dat seama ca incep sa simt lucruri puternice pentru ea ( Imi pare rau, nu am mentionat ca e distanta de 2 ore intre noi). Incepusem sa tin asa de mult la ea incat m-am gandit ca saptamana viitoare sa ma duc sa o vad. Am trecut printr-un moment in care imi venea sa o intreb daca vrea sa fim impreuna. Nu am rezistat foarte mult, asa ca am intrebat-o. Ea mi-a raspuns cu DA. Atunci intrasem in fericire pentru ca simteam ca e una din fetele care poti avea incredere. ( Mentionez ca ne trimiteam poze, tot felul de video-uri, melodii etc). Acum incepe adevarata problema. Dupa ceva timp in care era o relatie de la distanta perfect normala, incep ca prostul sa o "sacai" desi ea imi spunea ca are treaba, nu poate vorbi in unele momente. iar eu ca prostul faceam multe lucruri gresite. Mi-a spus ca a acceptat o relatie de la distanta pentru ca a vazut cum ma port cu ea, cum tin la ea. etc. Intr-o zi chiar am inceput sa o calc pe nervi, iar ea mi-a spus ca mai bine ramanem prieteni. In acel moment am simtit tristete, si mai ales suparare pe propria persoana, pur si simplu mi-am dat seama ca am gresit enorm tocmai in ultimul moment. Eu am inceput sa insist cu "ultima sansa", dar ea imi spunea " Vezi. acum insisti, asa o sa faci si dupa sansa asta". Acum totul e diferit, nu mai vorbim la fel de mult, raspunde din ce in ce mai greu la mesajele mele, nu ma mai suna ca inainte, nu se mai intereseaza de mine. Cel mai mult ma doare faptul ca am dezamagit-o enorm. Faza este ca ea inca mai vrea sa ne vedem, dar nu mai ma simt asa bine incat sa dau ochii cu ea, mai ales pentru ceea ce am facut. Credeti ca pot schimba ceva sau cumva? Sa ii arat cat de mult tin la ea si ca am gresit enorm? Va multumesc!

11 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar eu nu cred in relatiile la distanta. Cauta pe cineva aproape de tine cu care sa nu mai ai probleme de incredere. Va fi o relatie mai sanatoasa

| neutrino a răspuns:

Arata-i ca ai gresit enorm ca la 16 ani ai crezut ca poate fi posibila si o relatie la distanta.Cauta-ti o fata loco pe care sa o poti pupa in fiecare seara. Asa fac tinerii adolescenti.

| ywar a răspuns:

Daca tu dupa o conversatie pe un site de rahat cu o oarecare spui ca tii la ea atunci chiar esti foarte... destept, asta am vrut sa spun. Iti reamintesc ca intalnirile astea in lumea virtuala se pot transforma in drame in cazul in care cel care este in spatele nick-ului respectiv sa fie altcineva. Poate-i vreun psihopat, criminal si lista ar putea continua.

| TheLiferRrR explică (pentru ywar):

Nu stiu ce ai inteles din ce am spus mai sus, dar multumesc de raspuns oricum happy.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru ywar):

Adevăăăăăăăăăăăăraaaaaaaaaaaaaaaaaaaat!

| Mirke a răspuns:

Moama cat e de citit! daca chiar tii la ea, intalniti-va si vezi cum merg lucrurile, spune-i ce simti nu te rusina, sau spune-i ca ti-e rusine si poate va intelege! daca nu las-o e greu cu distanta si tu pari sa faci lucrurile si mai grele, deci cantareste lucrurile impreuna cu ea si luati o decizie pe parcurs, nu te grabi, poate cu timpul cunosti pe altcineava!

| AGirlWithDreams a răspuns:

Da, ai putea. Intalneste-te cu ea si doar asa o poti "recastiga" daca se poate numi asa. Clar este ca fata inca tine la tine...acum depinde de tine. Dar cert este ca trebuie sa va intalniti si sa ii arati cat de mult o indragesti, prin mesaje nu poti transmite emotia pe. care o transmiti cand ii vorbesti, uitandu-te in ochii ei. Fii sincer cu ea si demonstreaza ca o vrei langa tine si iti spun eu ca iti va mai acorda o. sansa. Baftaaa!

| TheLiferRrR explică:

Multumesc de raspunsuri tuturor, nu pot alege un raspuns castigator pentru ca toti ati m-ati ajutat. Multumesc!

| Alex_Allexino_1992 a răspuns:

Asa eram si eu la 16 ani laughing eh, ce sa-i faci. Uite, eu zic asa : corect ar fi acum sa nu renunti la ea daca o iubesti, dovedeste-i asta vrand sa continui relatia. Prima mea dragoste tot asa a fost. Eu eram copilaros, dornic de comunicare. Nu e nimic gresit in asta. So, daca vrea sa va vedeti du-te si intalneste-o. Iar daca nu vrea gaseste-ti pe cineva mai aproape de tine. Stiu ca ti se pare ca dragostea poate muta munti si depasi orice distanta, insa la un moment dat tot iti va veni greu. Succes daca te vezi cu ea happy

| qqRamona a răspuns:

Heii!
Povestea ta seamănă puţin cu una din poveştile mele, deci ştiu ce simţi. Dacă fata încă vrea să vă vedeţi înseamnă că vrea să te vadă şi poate să rezolvaţi atunci. Chiar dacă simţi că nu prea poţi s-o faci, bine ar fi să te îmbărbătezi puţin.Mergi la ea, face-to-face lucrurile vor veni de la sine şi poţi să-i arăţi cât de mult te-ai ataşat de ea în ultimul timp : o iei în braţe, o mângâi, o săruţi. Ştii tu, gesturi de tandreţe.
Explică-i că pentru tine relaţia la distanţă e ceva nou şi ai fost stresant pentru că te simţeai vinovat (oarecum) că nu sunteţi din acelaşi oraş, astfel te îngrijorai mult mai mult, îi simţeai lipsa convorbirilor.Adică dacă (Doamne fereşte) i se întâmpla ceva tu nu prea puteai afla aşa repede... nu puteai fi acolo. Înţelegi ce vreau să spun?
Ai putea să-ţi ceri scuze printr-un gest care face cât 1000 de cuvinte: adu-i flori (preferabil trandafiri) şi scrie pe un carton ceva ''Îmi pare rău'' sau ''Ţin la tine enorm'' şi aşteapt-o într-un loc. happy

Dacă şi ea s-a ataşat de tine la fel cum şi tu te-ai ataşat de ea şi ştii cum să atingi o coardă sensibilă te va ierta, va aprecia şi gestul că ai venit şi tot. Eu chiar cred că se poate schimba ceva ...pentru că noi, fetele, toate avem o persoană la care ne-am întoarce oricât de mult ne-ar supăra.
Multă baftă şi sper să rezolvi. Chiar vreau să ştiu cum va decurge. happyNu lucra la texte făcute de acasă, fii tu. :*

| Ade112 a răspuns:

Buna! Daca stii unde sta du-te la ea bate-i la usa si spune asa: Uite(cum o cheama) eu tin enorm la tine si sunt distrus fara sa iti aud vocea te rog iarta-ma am fost prost si nu am stiut ce fac nu am tinut la nimeni cum tin la tine te iubesc enorm.Si incearca sa o saruti! happy Un baiat ceva de acest gen mi-a zis si nu l-am putut refuza! Sau daca nu poti merge la ea suna si zii sau trimite video.