| Kinezuu a întrebat:

Credeti ca o fata ar accepta o relatie seriosa cu o persoana care ii merge prost? Adica in ce sens ma refer sa zicem ca el sar cupla cu ea si ar iesi sa se plimbe prin centru si ar trece pe langa fel de fel de persoane care trecand pe langa iei sar referi la baiat si s-ar zice niste vorbe despre el de gen 'saracu' sau 'mie mila de el' 'cum poate sa stea cu unu ca asta' etc.Pareea mea ar fi ca nu, argumentele mele ar fi ca 1.s-ar simti jenata si nu iar conveni deloc situatia asta si ar rupe orice legatura cu el 2. O fata avea nevoie ca persoana iubita de sa aiba incredere in ea. Din pacate eu ma cam aflu in situatia asta poate va veti intreba dc pai in urma cu doi ani am avut niste tovarasi care mau dezamagit puternic (detalile sunt in alta publicatie a mea o gasiti si o sa intelegeti)din momentul acela totul s-a schimbat in viata mea, nu am mai vz viata cu aceiasi ochii.Usor usor m-am indepartat de lume am devenit tot timpu suparat, fara chef de viata, necomunicativ deci pe scurt inchis in mine nici macar in prieteni mei de o viata numai am incredere.Au trecut doi ani de atunci am ajuns la varsta de 17 ani o varsta in care majoritatea o vad optimista din pacate eu nu prea mai o vad asa. Bun saptamana viitoare voi avea o intalnire cu o fata adica cu doua care nici macar nu le cunosc.Cu una dintre ele am vb pe mess e varasa a unui prieten de al meu care ma inteleg ok cu ea.Si eu i-am zis ca nu am si eu o prietena si am intreabto dk cunoste pe cineva singura si mi-a zis ca da...si ea mi-a zis ca imi va face cunostinta cu o colega de a ei si am o saptamana sa ii dau raspunsu. II voi zice ca da ca vreau sa imi faca cunostinta cu colega aia a ei. Teama mea cea mai mare este ca dk ma va respinge colega aia ei si nu va vrea sa stea cu mine si ea mi-a zis ca nu ma va respinge sigur ca nu arat rau. Iam mai zis ca eu nu am mai avut niciodata o relatie serioasa pana acum si mi-a zis ca nu conteaza asta. Astept pareri

2 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Sunt mai ametita dupa ce am citit raspunsul tau decat dupa o infectie in creier! Oh, stai asa, am infectie deja si nu sunt asa de ametita!

Dezamagirea de care ai avut parte nu o proiecta asupra altora. A fost alegerea ta sa te retragi si sa te izolezi, nimeni nu ti-a cerut asta. Puteai sa infrunti si alfel situatia, dar ai ales evitarea.

Faptul ca vei intalni o fata nu garanteaza si succesul unei relatii. Multi oameni mor si nu ajung sa traiasca cu cineva. La 17 ani abia incepi sa experimentezi viata, de ce sa te lovesti de un mic refuz? Ce conteaza parerea altora despre tine? Important este ce gandesti tu despre tine si cum te hotarasti si proiectezi imaginea asta in exterior. Poti alege sa fii cum vrei. Insa cum ai scris tu aici, la momentul asta, esti un invins. Daca tu nu te placi, de ce te-ar placea altcineva? Insa ai timp sa recuperezi. Incepe, te implor, cu gramatica.

| Ruxyana a răspuns:

Ceautongue
nu pot sa-ti las mesaj asa ca iti dau aici idd meutongue
roxyprincesss
:X:X