| JaredLetto a întrebat:

Suntem despartitii de 1 saptamana dupa o relatie de 1 an...
Am 21 de ani ea 16.
Ea mi-a zis ca o sufoc, doar pentru ca nu acceptam sa sa stea sa filrteze cu fiecare baiat care se dadea la ea, pentru ca ea vrea sa fie libera si se simtea legata
Mi-a cerut o pauza de gandire, si i-am zis ca tot ce vreau de la ea e o relatie frumoasa si stabila.
Atunci s-a enervat si mi-a inchis in nas.
Au mai fost cateva certuri, apoi no contact 3 zile.
Inebunesc! JUR!
Ea s-a combinat cu unu la repezeala, si cand am aflat am sunat-o si i-am aratat cat de mult ma doare, si oarecum din vorbe s-a scapat cu faptul ca relatia cu tipul asta nu e una seriosa, si ca ea numai poate avea o relatie serioasa cu nimeni dupa ce a fost cu mine. Mi-a dat de inteles ca inca ma iubeste, dar foarte vag. A zis sa o las in pace si sa nu ma mai bag in viata ei, dar nu siteam ca vorbeste serios.
Eu am sunat pe fostul ei, care mi-a dat pe fata toate minciunile pe care ea mi le-a zis relatia asta, iar eu i-am dat un sms in care mi-am exprimat dezamagirea, si i-am spus sa stea linistita ca eu nu voi plange dupa ea nici mort.
In 2 minute m-a sunat, si am discutat calm si mi-a promis ca daca ii zic cine mi-a zis adevarurile despre ea, va incercat sa se gandeasca saptamana asta la ce a fost intre noi si ca va incerca sa i-a o decizie adevarata.
Eu i-am zis cine mi-a zis apoi, ea mi-a spus ca prin acctiunile mele nu am facut decat sa o departez si m-ai tare.
Eu am rugat-o sa se gandeasca o saptamana, iar ea a zis ca o sa se gandeasca cat are ea chef.
Au trecut 2 zile de No Contact.
Azi am sunat o colega de a ei care mi-a zis sa renunt, pentru ca ea e revoltata de faptul ca eu am cautat sa ii aflu adevarul despre trecut si ca relatia in care ea e acum cu tipul asta, este una de forma, si va ramane in ea pana cand un alt tip pe care care il place ea din liceu de la ea, se va despartii de prietena lui.
TIpul cu prietena, abia o baga in seama.
Eu sunt distrus!
Intrebarea mea e mai mult pentru fete :
E posibil ca cineva sa treaca asa de repede peste o relatie de 1 an in care ne-am iubit foarte mult, ne-am si certat, aveam planuri sa ne mutam impreuna... E posibil sa uiti asa de repede de cineva cu care ai fost 1 an?
Poate cineva sa imi explice de ce se comporta asa?
Va rog, sunt distrus!
Am dat totul pentru ea anul asta! TOTUL!

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ce e mai greu inca nu a trecut. Ea isi va da seama ca a gresit si te va cauta. Si tu va trebui sa o refuzi. Daca vrei sa fii fericit.
Ea te iubeste dar e imatura si nu intelege ce simte. E inca genul care tie cont de ce spun ceilalti ca e bine pentru ea.

| mona a răspuns:

Crede-ma ca e mai bine daca renunti la ea, banuiesc cat esti de distrus dar fata asta se pare ca chiar nu te mai vrea

| neutrino a răspuns:

Prea multa vorbaraie. Relatia s-a consumat si tu te comporti ca un copil se 12 ani. Lasa fata sa-si traiasca tineretea asa cum o simte ea.

| h3r a răspuns:

Începem cu partea proastă, unde tu ai greşit. De ce a trebui să-l suni pe fostul ei prieten? De ce un fost?! Aici avea tot dreptul să reacţioneze urât.
Cât despre ce s-a întamplat cu relaţia voastră, sincer îmi pare rău. Şi îmi pare rău când văd că un băiat în toată firea de 21 de ani, plânge după o copilă care nu ştie ce vrea şi mai ales, se joacă de-a binelea cu focul.
Părerea mea este că ar trebui să o laşi în pace, nu-ţi mai merită atenţia.
Nu mai cădea în faţa ei.
Totuşi, ce ai văzut la ea ca şi bărbat?

Ea nu prea este o fată responsabilă si la locul ei, aşa ca e mai bine să o dai deoparte. Iar despre tine, ai grijă altădată să nu te mai interesezi de o persoană la cine nu trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil,doar în cazul în care s-a prefăcut,sau şi-a bătut joc, sau a profitat, sau s-a jucat, sau nu are minte!
Pentru numele lui Dumnezeu, renunţă la atitudinea asta.Nu te lăsa călcat în picioare în asemenea hal.
Cum să se despartă de tine, să se pună repede cu altul aşteptând ca un alt tip să se despartă de a lui, pentru a se combina şi cu ăsta?!
Mi se pare foarte pueril.Nu meriţi aşa ceva, crede-mă! Din câte ai scris, tu vrei o relaţie stabilă, serioasă, iar ea e mult prea copilăroasă! Încă nu e pregătită pentru o rel.serioasă şi sfatul meu este să renunţi la ea, cel puţin o perioadă.
Analizează şi tu lucrurile.De ce doar tu să lupţi pentru voi? E normal aşa ceva? Asta îţi doreşti?

| AlaturideIngeri a răspuns:

Buna!
Mi se pare normal si firesc ca atunci cand esti intr-o relatie sa ai ochi doar pentru persoana iubita si sa nu flirtezi cu toti care iti ies in cale.Ai procedat bine si normal ca i-ai zis sa nu mai flirteze cu toti baietii.
Si tu ai gresit atunci cand l-ai sunat pe fostul ei prieten sa-l intrebi despre trecutul ei,trebuia sa o intrebi pe ea ce nu stiai si te interesa.
Baiatul ala cu care s-a combinat nu cred ca o intereseaza, face asta doar pentru a te face pe tine gelos.
Este prea imatura si nu vede ce are langa ea, chiar nu stie sa te pretuiasca.
Dar cred ca ei i-ar fi placut sa aiba langa ea un baiat care sa nu-i dea prea mare atentie, care sa umble si cu alte fete, sa-i vorbeasca urat etc.
O relatie de 1 an nu se poate uita asa de repede,nu ai cum chiar daca ai vrea sa uiti toate momentele si clipele ce le-ai petrecut langa persoana pe care ai iubit-o,si inca o iubesti.
Chiar nu stiu ce vrea ea sa-ti arate acum prin comportamentul ei.
Ar trebui sa nu-i mai dai asa mare atentie o perioada de timp si o sa se intoarca ea la tine,dar sfatul meu ar fi sa-ti gasesti pe altcineva care sa te merite, ea nu te merita.
Ai grija ce faci, gandeste-te bine ce vrei sa faci, tu deja trebuie sa te gandesti la viitor, ai 21 de ani.
Mult noroc in luarea celei mai bune decizii!kiss

| Ignea_Andrei_1995 a răspuns:

Ai 21 de ani, si esti prost si batut in cap, GROW UP! P.S Si ea e zdreanta!

| JaredLetto explică:

LUME, s-a produs paguba... Ma cauta cu texte de genul : "S-au spus lucruri fara gandim, si tu si eu am spus ca vrem anumite lucruri. Mi-am dat seama ca se intampla de multe ori sa numai vrei ce iti propui(adica ea faza in care ea vroia sa nu o mai sufoc cu iubire, pentru ca vroia sa fie libera sa flirteze cu altii)
Adevarul e ca m-a induiosat unpic sub unghie, doar ca din pacate parea sa se comporte la fel de autoritare si dominator, incercand sa conduca discutia.
CUm fac sa intorc toata situatia in avantajul meu, adica chiar sa o fac sa realizeze ce a pierdut si sa isi dea seama ca e foarte greu, daca nu chiar imposibil sa ma mai aibe!
Va rog, dau funda!