| SperantaPierduta a întrebat:

Credeti ca o persoana se poate schimba daca tine la cineva? Sau dupa un timp redevine cum a fost? Are rost sa te mai implici si sa crezi o persoana care ti-a gresit la un moment dat si care te-a facut sa suferi? Are rost sa incerci si sa vezi daca s-a schimbat?

7 răspunsuri:
| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Da,se poate schimba.si stiu asta din propria experienta! am iubit un baiat enorm de mult, dar pur si simplu nu eram genul lui.el voia o "bagaboanta" si eu eram prea cuminte.la un moment dat mi-am dat seama ca il iubeam atat de mult incat eram in stare sa fac orice pentru el.m`am schimbat, si in maxim 3 luni de la o cumintica care nu iesea din casa am ajuns o "bagaboanta" cum ii placea lui.ne-am placut reciproc, dar nu aveam niciunul tupeu sa ne spunem in fata.in cele din urma am ajuns sa nu ne mai suportamsad din cauza ca nu aveam curaj sa ne spunem,am ajuns sa credem ca nu ne place unuia de celalalt. oricum,continuand, eu spun ca nu are niciun rost sa te schimbi pentru o persoana,ea trebuie sa te placa asa cum esti, daca destinul v-a ales pe voi sa fiti impreuna inseamna ca ea/el este alesul si trebuie sa te placa asa cum vreiwinking nu are rost.pur si simplu nu merita.
si nu, nu mai are rost sa te mai complici pentru o pers care te-a facut sa suferi.nu are rost,pur si simpluwinking daca odata te-a facut sa suferi, de ce sa t mai faca odata? o sa ai o dezamagire si mai mare
nu, nu are rost.decat daca vezi ca ii pare sincer rau ar trebui sa i spui "ceau/salut" si sa incerci sa redeveniti prieteni.mai mult de atat nu. daca mai ai vreo intrebare, trimite mesaj privat cu id`ul tauhappy

| Psihoyounger a răspuns:

La întrebarea asta mă gândesc şi eu de câteva zile...

| EuOO a răspuns:

În numele iubirii se fac multe sacrificii. De obicei, merită să vezi dacă s-a schimbat aşa cum sperai... Are un rost mare să te implici, atât timp cât iubeşti persoana respectivă happy

| bau0217 a răspuns:

Daca a inteles ce agresit si tine la tine se va schimba cu sigurantahappy Normal ca are rost sa te implci, suntem oameni si toti gresim, unii au ghinionul sa greseasca mult mai rau, sau mai des, dar cu totii gresim si toti meritam o a 2a sansa.

| iFeelYourLoVe a răspuns:

Buna:*.sincer.acum daca iubesti o persoana sincer faci cateva sacrifici.eu cred ca are rost daca s`a schimbat in bine. daca nu trebuie sa uiti tot.si sa o iei de la capat cum zicea cineva : " un sfarsit mereu are un nou inceput" Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta in continuare :*

| Andriana_7122 a răspuns:

Salut stii sint de acord cu "aiiiaiia" Intradevar persoana daca iubeste se schimba, si daca tu iubesti dai o sansa si urmareste daca incerac sa se schimbe... dar eu cred ca se va schimba daca te iubeste cu adevarat( stiu asta din propia experienta). Iti doresc succes.

| Alexis_6755 a răspuns:

Se poate schimba daca tine la cineva. Depinde de persoana si de anturaj daca revine. Depinde cu ce a gresit si daca motivul cu care a gresit sau scuza este unul pe care sa-l intelegi. Da are rost sa vezi daca s-a schimbat.