| SperantaPierduta a întrebat:

Credeti ca o persoana se poate schimba daca tine la cineva? Sau dupa un timp redevine cum a fost? Are rost sa te mai implici si sa crezi o persoana care ti-a gresit la un moment dat si care te-a facut sa suferi? Are rost sa incerci si sa vezi daca s-a schimbat? Multumesc.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Aici imi dai funda ca e complicat tongue
Pai normal ca se poate schimba! Dar va revenii la normal pe parcurs, "daca-l scapi din lesa". Daca ii dai voie sa-si revina, o va face cu placere. Daca il tii "din scurt" va ramane cum vrei tutongue
La fel, pot spune ca, dupa relatie, el/ea poate revenii inapoi de suparare sau nevoie. Nu ai precizat clar la ce "revenire" e vorba tongue funda?:X

| Change a răspuns:

DA eu cred ca o persoana se poate schimba daca intr-adevar tine la acea pesoana insa de cate ori mi-au zis baietii ca se schimba petru mine acest lucru nu s-a intamplat(poate am avut eu ghinion). Sunt multi care spun asta doar pentru a te impresiona dar crede-ma e foarte greu sa te schimbi."Lupul isi schimba blana dar naravul ba".LA aceasta intrebare nu stiu sa dau un raspuns sigur caci depinde de persoana respectiva, de vointa etc.

| dya333 a răspuns:

Pai sigur ca o persoana se poate schimba si chiar cunosc cazuri.Da iubirea face minuni. Daca acea persoana este importanta in viata ta si crezi ca s-a schimbat daca ai analizato foarte bine da ar trebui sa vorbesti cu ea si sa rezolvati lucrurile dc nu? sper ca o sati foloseasca sfaturile melehappy