| mleonte81 a întrebat:

Credeti ca o relatie in care un baiat si o fata sunt mai mult prieteni decat iubiti poate fi una reusita implinita si plina de iubire?
Adica ii leaga ceva care au in comun,se ajuta unul pe celalalt, se plac, dar nu e aceea mare atractie ca sa spun asa...Pareri?

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca da, poate ca nu. Depinde cum evolueaza relatia si cata deschidere au cei doi catre mai mult. Atractia poate veni cu timpul, chiar stiu cupluri care au inceput cu o prietenie frumoasa si au ramas impreuna.

| cristimihailov a răspuns:

Te-ai gandit ca poate a intervenit rutina?

| grab a răspuns:

Daca de la inceput ati luat-o pe amicitie e mai greu sa va indragostiti. trebuie sa prindeti un moment de singuratate reciproca si poate atunci apare atractia fizica mai mare.

| 4BubaNeagra a răspuns:

Pai, aici intervine si Atractia Sexuala. Adica degeaba se intelege ea bine cu tine, daca n-o excita nimic la tine.
Dar cu timpul poate interveni si o astfel de atractie. (poate fi influentata si de alti oameni) Asta fiind opinia mea happy

| mleonte81 explică:

Pai{; 3}

| Ana268086547 a răspuns:

Hei. Si eu am exact aceiasi problema cu prietenul meu. Suntem de o saptamana impreuna dar totusi zici ca suntem doar amici. Aici de vina suntem noi si rusinea noastra unul fata de celălalt. Daca ramanem singuri ne e cam frica sa ne vorbim si amandoi ne uitam dupa cai verzi pe pereti. Incearca sa faci niste pasi in fata, incearca sa il ti/o ti de mana sau sa il iei/ o iei in brate pentru a va apropia mai mult si sa incepeti sa simtiti o atractie si mai mare decat pana acum. Incearca si nu te sfii, totul o sa meargă de la sine sunt convinsa pentru ca imi dau seama ca si el/ea vrea sa aveti o relație mai apropiata