| oanna_3365 a întrebat:

Credeti ca o relatie la distanta rezista? ce ati face daca parintii si toata lumea ar spune despre baiatul pe care il iubiti numai lucruri rele? toaata lumea spune ca e un vagabond si mai multe dar eu il cunosc de cand eram mici, am copilarit impreuna, niciodata nu m-am certat cu el si de vreo 3 ani nu mai locuim in acelasi oras, stam la cateva sute de km distanta si ne intalnim doar in vacante.cu mine se comporta foarte frumos si ma respecta foarte mult. Pot vorbi orice cu el si el imi spune multe lucruri personale si chiar ne intelegem foaarte bine si mi se pare super ok.Chiar am mare incredere in el, dar cateodata ma intreb ca daca ma insel? Nu stiu am unele indoieli.Ma intreb ca daca in acesti ani s-a schimbat si daca doar se preface in fata mea ca sa fiu cu el doar? suntem impreuna de cateva saptamani si nu vreau sa ma insel in privinta lui dar daca lumea are dreptate? si daca nu are si eu cred ceea ce se vorbeste despre el o sa regret ca nu l-am crezut. spuneti-mi parerea voastra va rog! va multumesc

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Buna.in primul rand vreau sa -ti spun ca se vede ca esti o prietena adevarata, orice baiat ar fi mandru sa fii prietena lui. Faptul ca ii esti mereu alaturi, chiar si atunci cand toata lumea il considera un vagabond este un lucru de admirat. Ceea ce te sfatuiesc eu sa faci este sa ignori tot ce se spune in lume(pentru ca nu tot ce zboara se mananca, asa cum nu tot ce se spune e adevarat), vorbeste cu el, vorbeste pe mess, ori suna-l mai bine si intreaba-l daca este baiatul care crezi tu ca este, spune`i pur si simplu ca cei din jurul tau te`au corupt, te-au facut sa ai temeri si nelamuriri, spune`i sa iti spuna adevarul, sa iti spuna ce fel de persoana este cu adevarat, sa iti spuna ca cei din jurul tau se inseala, daca este cu adevarat persoana care crezi tu nu o sa se supere, ci o sa iti spuna adevarul.De asta iti spun sa il suni, ca sa ii auzi vocea cand iti vorbeste, sa ii auzi reactia dupa ce termini ce ai de spus.Si,daca reactioneaza asa cum vrei tu sa reactioneze, atunci este cu adevarat persoana pe care o cauti, daca totul se intampla cum vrei tu te sfatuiesc sa ii ignori pe cei din jurul tau si sa fii cu el, dar mai intai asigura-te de 100 de ori ca este sincer cu tine. Daca o sa fii multumita de ceea ce spune el, atunci iti garantez ca merita sa mentii aceasta relatie si sa lupti cu toti pentru ea.Insa pe parcursul acestei relatii sa ii oferi si tu multa incredere si sinceritate, atunci totul va fi asa cum vrei tu, pentru ca si el iti va da ce iti doresti.Iti urez mult succes si te rog da-mi un mesaj pe privat si spune-mi ce ai ales sa faci pana la urma si cum decurge relatia voastra. Te pup, ai grija de tine:X

6 răspunsuri:
| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Pana nu vezi cu ochii tai nu ai de unde sa stii. Si odata ce te vrea langa el, te vrea pus si simplu. nu te lua dupa ce spun altii. La distanta am avut si eu o relatie. Dar noi nici nu ne-am intalnit. Am fost impreuna 2 luni si ceva fara sa ne vedem. Eu zic sa nu te mai sperii asa. Cand te vezi convinge atunci poti sa "sari in sus". Pup.

| vip 2010 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, cunosc un cuplu care se afla in aceeasi situatie cu a ta. relatia lor a rezistat 2 ani.
Nu stiu ce sa zic daca are rost sincer, stii tu cum e distanta, nu poti sa-l ''supraveghezi''. Si stii tu cum sunt baietii, acum nu vreau sa se supere ei e mine, dar... ochii vad, inima cere... si nohappy

| luana1 a răspuns:

Viata cu toate aspectele ei inseamna si luarea de decizii.Nu stiu ce varsta ai, de aceea ma abtin sa-ti dau un sfat, pentru ca la varste diferite urmarile si consecintele unei decizii luate sunt suportate in moduri diferite.

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Ascultati inima...
Si eu sunt in situatia ta. sau ceva de genu'
Sunt cu un baiat de 3 ani tot la distanta, si pot sa iti spun sincer ca si eu de multe ori ma gandesc daca ma inseala si daca e adevarat tot ce spune lumea despre el...
Insa vezi tu nu am deunde sa stiu, cum nici tu nu ai deunde sa stii ce face. Ai incredere... ce e facut sa tina tine, te vei convinge in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distanta foarte mult conteaza omului ii trebuie fata sau baiat pe o perioda de timp si eu nu cred cind era in plecare nu tea inshelat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oana draga, cred ca tb sa fii ffff atenta. poate fi asa cum se zvoneste, sau poate nu...si eu am avut o rel de aprox. 10 ani cu un baiat cu care am copilarit, care apoi devenise cel mai bun prieten, confindent al meu.La fel, cu zvonuri, ...ai mei spuneau ca nu voi face casa cu el pentru ca e zurliu si golan.Nu credeam, sau, mai bine zis, vroiam sa ma conving singura. Dar pina sa ma conving, am inceput sa ma atasez tot mai mult, si tot asa, au trecut 10 ani in care relatia noastra a degradat, si tot nu am reusit sa-l ajut sa se maturizeze.Totul depinde de tine, tb sa ai f multa rabdare, sa nu investesti prea mult sentimental, cel putin o perioada, ca sa ai timp sa vezi cum sta treaba, si apoi sa nu-ti para rau