| danielag88 a întrebat:

Buna!
Tocmai ma confrunt cu o problema si nu prea stiu cum sa o rezolv!
Acum un an jumate am plecat din tara pentru prietenul meu ca sa fim impreuna. Situatia e cam grea, lui nu am ce sa ii reprosesz, insa sunt mai mult singura pentru ca el are un baietel si cand este liber trebuie sa mearga sa stea cu >el Unde locuim nu poate sa il aduca pentru ca stam si cu altii in casa, iar in rest este la munca, practic ne intalnim numai seara, mancam impreuna si ne bagam in pat. E un om minunat dar siguratatea ma omoara...de iesit afara nu prea ne permitem ca sa facem lucruri impreuna, asa ca stam mai mult in casa. Ce sa fac ca timpul petrecut impreuna sa fie un pic mai frumos acasa? Va rog ajutati-ma nu mai vreau sa ma simt singura si sa il intristez si pe el cu starea mea!
Multumesc

Răspuns Câştigător
| n1na a răspuns:

Pai sunt o multime de lucruri pe care le puteti face acasa impreuna:serile romantice sunt intotdeauna binevenite.Surprinde-l cu o cina romantica si o tinuta pe masura,lumanari,muzica lenta; de asemenea poti inchiria niste filme la care sa va uitati impreuna,organizeaza o seara pentru jocuri numai voi sau si cu ceilalti,o sa fie distractiv,poti iesi la o plimbarica deoarece nu necesita bani, stai la discutii despre viitorul vostru noapte imbratisati, marturisiti va cele mai intime secrete.Toate acestea au o durata deoarece poate interveni plictiseala asa ca intotdeauna incearca sa l surprinzi cu ceva nou, cu ceva ce lui ii place foarte mult.Succes

5 răspunsuri:
| Gabrijel a răspuns:

Ei bine incearca sa esi cu el si cu ala micu asa aveti timp mai mult si asa se obisnueste si ala micu...mai multe nu stiu ce sa zic nu cunosc in totalitate subiectu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va fi dificila pentru tine o relatie in care el are un copil cu altcineva. Dificila, nu imposibila. Dupa cum ti-ai dat seama, timpul liber merge DOAR inspre copil. Propune-i, cum au spus si ceilalti useri, activitati care sa te includa si pe tine. Daca esti tinuta la distanta, reevalueaza situatia.

| marianadrea124 a răspuns:

In timul in c re el trebuei sa stea cu baiatul lui, ai putea sa mergi si tu cu el intr-un parc, o plimbare de relaxare, mai discutati una alta in timp ce copilul se joaca.Sau propune-i sa isi faca un program astfel incat sa petreceti mai mult timp impreuna.Succes

| danielag88 explică:

Va multumesc pentru faptul ca m-ati ascultat si mai ales ca ati incercat sa ma ajutati! O sa incerc sa revin la viata un pic si poate se mai indreapta lucrurile urmand sfaturile voastre! Va pup

| n1na a răspuns (pentru danielag88):

Si eu iti multumesc pentru fundita si incearca totusi sa nu te invinovatesti prea tare.Si eu am parte de monotonie in viata mea dar totul trece daca stii cum sa privesti lucrurile.Totodata nu uita ca trebuie sa iti acorzi importanta si tie, nu numai sa ii faci fericiti pe ceilalti.Iti doresc mult succes