| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca prostitutia ar trebui legalizata?

Răspuns Câştigător
| dudu_4306 a răspuns:

In niciun caz. Femeile nu ar trebui considerate niste obiecte sexuale

22 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

E degradant si pentru cele care se vand si pentru cei care platesc pentru asemenea servicii! Ideal ar fi sa nu existe..., poate asa nu s-ar mai raspandi boli, nu s-ar mai destrama familii... Legalizarea si ridicarea prostitutiei institutionalizate la rang de "profesie" sau "meserie" ( mi se pare stupid cand aud "cea mai veche meserie din lume"...si chiar daca e asa, in sensul ca se practica din cele mai vechi timpuri, pentru degradarea femeii vad vinovati barbatii ce platesc..., nu sunt ele curve! Ce cauti la ea, daca mai apoi o denigrezi? ) este ingrozitor, cand te gandesti... din ce servicii s-ar plati impozite, pentru ca legalizata... duce la plata impozitelor! Majoritatea prostituatelor, ( mai sunt si travestiti..., putini, nu fac referire la acestia...desi. ) spun ca daca ar avea un loc decent de munca, nu s-ar prostitua! Cele mai multe provin din familii destramate, unde au trait in promiscuitate si abuzuri de tot felul, lipsite de educatie si afectiune... Sunt victime! Chiar si asa zisele " de lux "..., tot pe acolo se incadreaza! Multe manechine si fotomodele sunt considerate "prostituate de lux" pentru ca se stie ca pentru a rezista in breasala...trebuie sa " cunosti pe cine trebuie ". ...si exemplul se extinde...atunci cand trebuie sa treci un examen, sa iti pastrezi un loc de munca sau sa obtii unul bun... Sunt forme de prostitutie! Pot fi legalizate?

assiris
| assiris a răspuns:

Legalizata dar nu incurajata. Este un mod degradant si dezumanizant pentru femei. Interesant este ca prostitutia nu exista decat la oameni, cica specie inteligenta :p

| claudia_6048 a răspuns:

Da normall macar asa nimfomanele ar fi multumite la fell si futuristii laughing si toata lumea fericita ce naiba vi se pare anormal si strigator la cer,

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

da.asa ar fi normal dar prostituatele sa faca aceasta meserie ca pe un job nu sa fie racolate si obligate de pesti.deabia atunci prostitutia ar putea fi declarata o meserie si legalizata.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Da, eu sunt pentru. Femeile care vor sa o faca o vor face si cu prostitutia legalizata si fara prostitutie nelegalzata.

| Swabia a răspuns:

rolling on the floor)rolling on the floor)...noah bun! Din cate stiam eu, arta ponografica e legalizata, nu e destul? ...Ai vrea si prostitutia sa fie legalizata?laughingrolling on the floor)...Ciudat...cu oamenii din ziua de azi!hee hee

| Annd a răspuns:

Te-ai gandit mult.

| MihaiA a răspuns:

DA

| samur1 a răspuns:

adica pe altii i-am copiat la toate tampeniile, ma refer la europeni... chiar si pe americani,,, asta nu am putut copia, legalizarea prostitutiei...pai asta ne scoate din criza fratilor laughing

| cristina_4459 a răspuns:

nu

| cosss a răspuns:

Cu siguranta DA. sunt multe argumente in favoare. dar... cine s-o legalizeze?

| Sofer a răspuns:

Ar cam trebuii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca da oricum se practyca asa macar ar fi ceva legal si nu ar mai fi atatea cazuri de hiv

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca prostitutia se va legaliza, nu e obligatoriu sa nu mai existe familii destramate. pentru aia exista amantele. si oricum, cum s-a mai zis, femeile care fac asta din motive variate, o fac si daca e legal si daca e ilegal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, pentru ca numai asa se poate controla. Oricum exista prostitutie, asta asa e de la Adam si Eva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici nu stiu daca sa fiu sau nu de acord cu legalizarea ei.Pe de o parte legalizarea ar aduce un oarecare control dar numai la suprafata deoarece tot cei interesati vor castiga pe la spate din exploatarea femeilor.Ideea e ca suntem pusi sa alegem intre doua rele pe cel mai putin rau. Daca e vorba de legalizarea prostitutiei ne izbim de notiunea de moralitate si de familie. Dar prostitutia ilegala in fond nu tot la punerea in pericol a moralitatii sociale si a familiei se reduce.Asa ca din punct de vedere practic singura diferenta ar fi o mai mare erodare a moralitatii prin legalizare, si cel mai probabil disparitia sentimentului de rusine orice ar fi insemnand asta in sens clasic. Pur si simplu marfa de consum legala spre deosebire de marfa de consum ilegala.Nici o deosebire majora decat ca se va crea tot o falsa impresie ca impozitele din prostitutie vor ajunge si vor folosi la ceva.Atata tot! In rest mult zgomot pentru nimic si acelasi tratament femeilor in cauza.Eu zic sa nu fie totusi legalizata pentru ca va fi mai rau din toate punctele de vedere nu mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ati votat cu stupid toate stupidele. Bai moacelor, daca e legalizata prostitutia, atunci sunt asistate medical si femeile si nu mai sunt atatea boli. Nu mai sunt crime, ca bulangii au unde sa mearga si nu mai violeaza. Dar nu ganditi

| Jeonghyeo a răspuns:

Nu!

| muzica a răspuns:

De practicat oricum se va practica si in continuare prostitutia. chiar daca nu este legalizata, femeile nu au niciun fel de resentiment in a practica cea mai veche meserie. asa ca indiferent daca se legalizeaza sau nu ea oricum va continua sa aiba "angajatii" ei tongue.eu cred ca ar trebui legalizata happy

| Rona a răspuns:

Categoric DA! legalizand-o s-ar putea avea data clare despre situatie, si ar devenii automat controlabila din foarte multe puncte de vedere.
In mometul de fata noi ce stim?! ca ea exista ca nu afecteaza dar nimic mai mult.
Ea devenind legala ar putea fi si controlata coordonata si marile ei dezavantaje precum bolile, victimile, traficul de persoane etc. infruntate.

| zozole22 a răspuns:

Parere mea este nu pentru ca altfel fetele si femeile shyr pune in pericol viata intr-un fel adica nu numai asta dar si respectul de sine. ar fi o tampenie sa te vinzi doar pentru niste bani!