| BabyLove_7970 a întrebat:

Credeti ca puteti simti ceva mai mult pentru o persoana fara sa o fi vazut fata in fata, dar cu care vorbesti zilnic?

Răspuns Câştigător
| VodkaCoca a răspuns:

Poate ii vrei binele, te atasezi dea ea daca vorbiti despre tot despre secretele voastre si poate sa-ti placa la nebunie, eu pot sa zic ca prima mea dragoste am cunoscut-o pe net, dupa 3 luni s'au chiar mai mult am decis sa ne intanim si am stat impreuna 2 ani si 6 luni daca nu ne certam ar fi fost 3 jum laughing, vorbeam cu el 8-9 ore pe net la microfon web alea alea, imi placea la nebunie, l'am vazut in realitate m-am indragostit big grin, si dupa 2 luni asa ne'am combinat, insa sa nu ai prea multa incredere, o prietena de-a mea a vorbit vreo luna cu un baiat pe mes si mi-a zis ca se pregateste sa se intalneasca cu el s-a dus la intalnire si dusa a fost nu mai stie nimeni nimic de ea m-a sunat dupa 1 luna si mi-a zis ce i s-a intamplat si nu mai poate sa iasa din ce a intrat, si acum e un an de cand nu mai stie nimeni nimic de ea. happy

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, te poti atasa de aceea persoana, dar o sa o cunosti mereu doar pe jumatate si o sa fie o cunoastere incompleta!

| Razvan a răspuns:

Un frumos sentiment de prietenie, nimic mai mult.Nu dau realitatea pe ceva virtualhappy

| alonet a răspuns:

Hehe imi aduci aminte de mine la 17 ani, am fost indragostit de o persoana cu care vorbeam zilnic si era una din marea Dragoste a mea, asta pana am vazut-o in relaitate happy nu ca era naspa sau chesti de genu, doar ca nu batea imaginea din mintea mea cu imadinea reala a iei... (nu am refer la fizic) internetul ne rapeste fff mult din ceea ce ofera o conversatie fata in fata chiar daca folosim webcam happy sper sa nu fi o naiva si o nestiiutoare happy

plus ca in mintea noastra se creeaza ceea ce ne place noua sa ne creem happypana si ce parfum au hainele lui tongue

| babygyrl a răspuns:

Cred ca da acum depinde daca ai vazut acea persoana vreodata din intamplare. Eu asa am patit nu vb niciodata unu cu altu pana nu demult, nu prea ne cunosteam dar ne-am vazut de cateva ori din intamplare acum vb aproape zilnic.

| ● Ďعw a răspuns:

Nu cared. daca o vezi fata in fata si discuti cu ea ii vezi gesturile si iti dai seama putin ce fel de persoana e. dar asa doar sa vorbejti cu el te poate minti orcand.nu ca in fata cand vorbesti cu cineva nu te minte. da totusihappy

| myha a răspuns:

Hmm.thinking
Pai sa inteleg ca nu ai vazut aceea persoana nici la camera web nici in poze?
Pentru ca asa am facut eulaughing
Cel putin imi placea de unu.love struck adica se comporta foarte frumos.bla blachatterbox chestii din astea
si cand mi-a dat o poza am cazut cu scaunul pe spatelaughing
. deci nu stiu.trage concluzia.
eu zis ca nu

| unikat a răspuns:

Depinde ce vrei sa spui prin a simti ceva mai mult? Poti simti ceva pentru o pers care vb pe net daca asta te referi, pentru ca descoperi cum gandeste acea pers si daca iti seamana, chiar daca u nu cun cum arata stiii ce este in sufletul ei, unele pers poate nu arata asa cum iti imaginezi u, dar punand in balanta acest lucru cu a cun cum arata o pers, fizic vb, si de nu cun chiar deloc cum gandeste si cum se comporta, cred ca e cam aceeasi chestie, poate chiar mai important sa stii cum gandeste si cum se comporta decat fizic vb: fiecare cum crede de cuviinta

| cristal_7578 a răspuns:

Da.la mine asa a inceput totul, o luna vorbeam zilnic pe mess si prin mesaje(nici macar nu ne sunam)si dupa o luna ne am intalnit si suntem impreuna si acum (6 luni)si ne iubim foarte mult...:*:*

| LoooVe <3 a răspuns:

Nu. Cand o vezi in fata, ii simti mirosul, o vezi cu toate micile ei defecte...Cand o vezi la web e altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dahee heesi daca te afli in cazul acesta poti sa-ti dai seama singura ce se afla in interiorul tau. Poti sa te apropi de o persoana si daca nu ai vazut-o fata in fata asta nu inseamna neaparat ca trebuie sa apara si relatia mai ales ca ai zis doar daca poti simti ceva mai mult.De exemplu poti sa te intelegi mai bine si sa fi mai deschis cu o persoana care nu ai mai vazut-o, decat cu o persoana care o cunosti dar nici nu aveti ce discuta.asta e parerea mea, acum fiecare cum vede lucrurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Se poate si asta daca exista o anume,, telepatie", potrivire de caractere care te va face sa te aproprii mult mai mult de acea persoana, chiar sa te indragostesti de ea!
Poate fi vorba doar de mila in anumite cazuri, depinde de mai multi factori aici... daca discuti cu o persoana de acelasi gen apare o prietenie care ori o pastrezi ori mai tarziu se stinge de la sine, dar daca discuti cu cineva de sex opus exista doua variante:
1 ori relatia merge mai departe existand dorinta de cunostere, de a va vedea si cunoaste mai bine.
ori
2 se stinge fiind doar un foc de paie
Dar in ambele cazuri este nevoie de mult mai mult! O intalnire reala fara de care nu poti aprecia persoana la adevarata ei valoare

| dulcika_3604 a răspuns:

Pai nu stiu eu zic ca da uite eu de exemplu sunt din deva iar un baiat din iasi nah si " sunt cu el de 9 luni" si eu chiar il iubesc si stiu ce si el ma iubeste numa ca sti carei faza ochii care nu se vad se uitawinking