| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca relatiile"virtuale" pot avea succes? Ce parere aveti despre asemenea"relatii"? Unde se poate ajunge pana la urma daca va implicati?happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot avea succes atata timp cat cei doi ajung sa se cunoasca si in realitate si sa fie doua inimi,, ingemanate", pe aceeasi lungime de unda, avand gusturi asemanatoare, se poate deci, stiu pe cativa care asa s-au cunoscut

16 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, e posibil o astfel de relatie, dar intrebarea ar fi pentru ce? E pentru mine personal o pierdere de timp inutila, adica cand pot avea un prieten pe care sa il vad, sa il simt, sa il sarut, sa il imbartisez? Sa ma rezum doar la vorba, mai ales ca de multe ori aparentele insala, relatiile virtuale nu prea sunt serioase, nu ai de unde sa stii cine e de fapt`jumatatea`, poti sa te inseli foarte mult in aceasta privinta, viata e frumoasa, trebuie sa o traiesti langa persoana iubita, nu virtual, e ca si cum ai avea un prieten imaginar, un `te iubesc` poate sa spuna oricine.Acum depinde, daca cei 2 se vad, se cunosc, atunci se schimba placa, dar daca nu se vad niciodata doar prin poze, web eventual, nixxx.

| Bacemi a răspuns:

Pot avea succes . Important este ca cei doi sa se cunoasca in fata . Putem spune la ce a fost pana atunci o incercare de cunoastere din cauza unei temeri , un flirt intrerupt , chiar un preludiu pentru adevarata relatie ce va urma .
Important este ca in acest timp partenerii sa aiba incredere unul in celalalt si sa se incurajeze. Astfel in momentul intalnirii va fi mai usor . Am vazut ca sunt fete care se tem de momentul primei intalniri . Nu au de ce sa se teama . Imporant e sa il cunosti destul de bine pe celalalt pentru a sti cum sa il suprinzi placut si sa il faci sa se simta confortabil . Daca este vorba si de o distanta e greu de crezut ca poti rezolva ceva . E recomandabil sa te implici in asa ceva doar daca nu vrei o relatie si vrei doar asa un parteneer fictiv .Trebuie sa contientizezi de faptul ca o astfel de relatie are un grad mic de succes . Daca partenerii sunt din acelasi oras , sau la distanta mica se poate. Uneori distanta ajuta partenerii .

| Bacemi a răspuns:

Pot avea succes. Important este ca cei doi sa se cunoasca in fata. Putem spune la ce a fost pana atunci o incercare de cunoastere din cauza unei temeri, un flirt intrerupt, chiar un preludiu pentru adevarata relatie ce va urma.
Important este ca in acest timp partenerii sa aiba incredere unul in celalalt si sa se incurajeze. Astfel in momentul intalnirii va fi mai usor. Am vazut ca sunt fete care se tem de momentul primei intalniri. Nu au de ce sa se teama. Imporant e sa il cunosti destul de bine pe celalalt pentru a sti cum sa il suprinzi placut si sa il faci sa se simta confortabil. Daca este vorba si de o distanta e greu de crezut ca poti rezolva ceva. E recomandabil sa te implici in asa ceva doar daca nu vrei o relatie si vrei doar asa un parteneer fictiv. Trebuie sa contientizezi de faptul ca o astfel de relatie are un grad mic de succes. Daca partenerii sunt din acelasi oras, sau la distanta mica se poate. Uneori distanta ajuta partenerii.

| Razvan a răspuns:

La suferinta se poate ajunge mai ales din partea fetelor mult prea naive care cred ca orice zboara se mananca.Nu stiu cum poti sa te indragostesti de cineva pe care nu il cunosti ca om ci doar ii vezi pozele(in care nici macar nu stii daca e el) si vezi ce cuvinte ii ies din tastatura.

| catthshshshs a răspuns:

Am trecut si eu acum catva timp printr-o relatie "virtuala" si pot sa spun ca nu a dus nicaieri, am ramas cu o dezamagire uriasa. Una e sa cunosti pe cineva pe net, sa ajungi sa il cunosti personal, iar apoi poate sa ai si o relatie frumoasa (ca in cazul meu si al iubitului meu actual). Insa o relatie tinuta la distanta ucide acel ceva, care pare doar sa existe si de fapt nu e.Pana la urma una din persoane ajunge sa se plictiseasca si de unde stim noi ca persoana de care aparent ne place, nu ne inseala? Sunt foarte multe semne de intrebare la mijloc, pui mult suflet pentru nimic de multe ori happy

| Arthur a răspuns:

Totul e o amagire si tine de instrainarea de care are parte omenirea in acest secol al vitezei.

mira
| mira a răspuns:

Totul depinde de noroc. Uneori cei doi reusesc sa se cunoasca si sa se placa in realitate.Cazurile sunt destul de rare.

| georgiana a răspuns:

Atata timp cat cunosti persoana cu care vorbesti sunt de accord, nu cele care raman in anonimat.

| theodoraafi a răspuns:

Buna,
eu sunt de parere ca pana la urma ajungi la suferinta. am fost implicata intr-o astfel de ralatie. acum 2 ani. eu craiova-el sibiu(s-a mutat din craiova)... 6 luni am rezistat impreuna dar am suferit enorm, nici macar nu ne puteam atinge...

| LuS[z] a răspuns:

Se poate ajunge pana in punctul in care poti cunoaste persoana respectiva.Nu sunt prea increzatoare in astfel de relatii dar cunosc cazuri si pot sa spun ca au relatii destul de durabile.

| cipy a răspuns:

Da eu am o astfel de relatie, de 10 luni suntem impreuna si vreau sa zic ca e foarte frumoasa relatia, chiar daca sunt perioade cind nu mai pot sa suport, dar imi trece. Nu am mai avut pina acum astfel de relatie, auzeam ca exista, dar nu credeam / acum insa pentru mine e ceva mai real decit real, dar, si foarte greu, ne vedem doar 2 ori pe an dar suntem tari si invingem distanta. Uneori urasc vb: mai rarut e mai dragut perntru ca la mine e rar de totcrying. Se spune ca astfel de relatii nu pot exista mult, dar eu nu cred in asta nu ma atrage nici un baiat in afara de el - il iubesc si asta e. Tie iti zic sa ii asculti pe toti si sa faci ce-ti zice inima, daca ai o asa relatie, daca nu ai sa stii ca ele exista!

| AdaIoana18 a răspuns:

Eu una sunt o persoana directa imi place sa am prietenul meu pe care sa il vad in fiecare zi nu imi place sa am prieten virtual oricum nu cred ca o relatie virtuala ar fi terminata pana la capat deci mai bine relatiile directe. Te pup!

| Decebal a răspuns:

Relatiile virtuale pot avea succes doar pina cand unul dintre voi se va plictisi. In unele cazuri, daca programati o intalnire reala, se poate ajunge si la o adevarata relatie frumoasa de dragoste, dar sansele sunt minime... Elena, eu sunt pentru aceste relatii dar nu intodeauna avem sansa sa ne intalnim cu un locuitor din Brazilia sau din Laos, chiar daca ne este cel mai bun prieten virtual... happy

| Ionutzsa a răspuns:

Eu zic ca se poate! Niste prieteni de ai mei, el din Cluj, ea din Deva s-au cunoscut asa, s-au intalnit, s-au placut. si sunt si casatoriti de anul trecutwinking. Oricum cred ca in ziua de azi dragostea nu mai tine cont de distantawinking pentru ca sunt atatea modalitati de a comunica cu pers respectiva.

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Relatiile " virtuale " in cele mai multe cazuri nu prea au un sfarsit bun. Persoana cu care " discuti " s-ar putea sa fie nu in togmai cine pretinde a fi. Desigur, sunt si cazuri in care " cei doi se-ntalnesc, se cunosc mai bine si formeaza un cuplu destul de mult timp ". Dar'...Nu-ti pierde timpul degeaba in fata calculatorului, s-ar putea sa il pierzi "de pomana".

Răspuns utilizator avertizat