| pink10 a întrebat:

Buna happy
Ce parere aveti despre relatiile la distanta? :X Unde credeti ca este baza unei asemenea relatii si daca ea poate fi durabila?
V-ati aflat vreodata in aceasta situatie? Cum a mers? big grin
Funda + Vot pentru cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| NuExista a răspuns:

Relatiile la distanta rezista doar daca exista incredere.cand nu mai exista.e risipa de timp, nervi si sentimente.

Da am fost, sunt si sper ca fi in continuare in relatia asta.De 1 an de zile.am pus mai mult suflet decat am pus in orice relatie si inca pun.

Nu ma intreba de ce am incredere...de ce pot iubi o persoana pe care nu o pot vedea cand vreau.pentru ca nu am nici un raspuns logic.Pur si simplu, asta e.Si ma bucur ca e. :X

12 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Bai nu cred! am crezut cand eram si eu mai mic, dar acuma...cand incep sa mai apara si fluturashii laughing nu cred ca ar merge! e ca si cum ai avea un prieten imaginar laughing I imaginatia ta si imaginatia lui supusa dorintzelor tale "dornice" in cele din urma = 0, sau pastrati legatura, cine stie important este faptul ca va intelege-ti!

| pink10 explică:

Eu sunt de un an jumate' intr-o asemenea relatie love struck Pana acum 3 luni ne intalneam in fiecare weekend 2 zile love struck Acum eu sunt mai departe sad Dar totul este perfect love struck Mi se pare ca merge mai bine decat inainte thinking Ne iubim foarte mult, vorbim zilnic foarte mult, avem incredere unu in altu' si el ma sprijina mereu ( mutarea mea nu a fost una tocmai placuta emotional :-J )

| pink10 explică:

@ Pandaaa : Ma bucur foarte mult ca va merge totul bine love struck Sa fiti fericiti cat mai mult timp love struck Si la mine merge totul perfect si abia astept sa il vad love struckxxx
Mersi tuturor pentru comm-uri love struck

| dan_2834 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa pui mult suflet intr-o relatie la distanta.O relatie la distanta nu are durata, nu esta durabila.Cel mai bine e sa ai o relatie cu o persoana care este aproape, langa care poti fi aproape la bine si la rau sa simti ca persoana respectiva e langa tine e alaturi de tine.Desi se spune ca nu e nevoie sa simti pe cineva aproape ca sa stii ca este alaturi de tine, uneori e nevoie de o imbratisare, de o mangaiere.nu doar de simpla prezenta cu "spiritul".In plus nu cred ca exista incredere intr-o relatie la distanta.Partenerii se pot insela foarte usor si exista riscul unor suferinte in dragoste.Depinde acum de mentalitatea fiecaruia. Dragostea la distanta nu e imposibila...

| Johnny_3797 a răspuns:

Buna.Este foarte interesanta acest mod de relatii.Baza este ca omul incearca sa afli lumea interioara a partenerului sau de la distanta si este cel mai des atras de el.Dar deseori se intimpla asa din cauza ca persoana data s-a saturat de lumea care il inconjoara si doreste sa se autoafirmeze cu o persoana necunoscuta.Citeodata creste aceasta autoafirmare la o dragoste. Durata lor este diferita.CIteodata lunga citeodata scurta, totul depinde de persoane cu care comunica el sau ea.

| Dakota a răspuns:

. Nu m.am aflat niciodata intr-o relatie de genul asta... dar. sunt sigura ca nu merge din moment ce voi nu va intalniti este chiar trist. eu zic sa nu suferi sa mergi mai departe happy

| ionyionelutza a răspuns (pentru Dakota):

Nue asa cum zc u chiar mg foarte bine daca exista incredere si iubire si ca sa stii j u cand distanta va desparte este mult mai frumoasa intalnirea

| Pandaaa a răspuns:

Alexa tin sa te contrazic...
Eu sunt intr-o relatie la distanta din august anul trecut. Eu sunt din Bacau, ea e din Bucuresti. Si ne merge foarte foarte bine.

pink1010, legat de intrebarea ta, uita-te la intrebarile mele si eu am postat si am primit raspunsuri bune :

http://www.tpu.ro/......una-sau_1/

| lifeisnotpink a răspuns:

Daca iubirea este mare si neconditionata si se pastreaza legatura intre voi, da poate fii durabila love struck. Eu am fost intr-o sitatie de genul acesta si a durat 1 an relatia noastra. big grin A fost ceva frumos chiar daca nu ne vedeam prea dess love struck. Iar punctul de baza a acestei relatii a fost INCREDEREA. El a avut incredere in mine si eu in el love struck.

Fundabatting eyelashes?

| gaby03 a răspuns:

Parerea mea este ca o relatie la distanta nu poate fi durabila deoarece ochii ce nu se vad se uita.Baza ar fi comunicara insa niici acest argument nu sti daca este plauzibil.Sincer m-am aflat intr-o situatie aprox asem. dar eram mica 14 ani.nu era ceva serios.Am auzit multe chesti gen auleu fata uite ca sa pupat cu aia si asa chatterbox eh Amintiri.In concluzie nu poate fi durabila o relatie la distanta nici dupa o iubire inseparabila

| ραтяίcία a răspuns:

Eu am fost implicata intr'o asemenea relatie...depinde foarte mult de varsta.straight face
pentru a merge o asemenea relatie trebuie foarte mult comunicare si increderewinking

| rozovioara a răspuns:

Salut! Dupa cum stiu relatiile la distanta nu sunt bine venite.Se zice ca ochii care nu se vad se uita.Am avut si eu asemenea relatii, ne-am cunoscut pe net, vorbeam in fiecare zi la telefon.Ne pusesem de gind sa ne vedem dar nu am mai ajuns la aceasta fiindca am inceput sa ma intilnesc cu un baiat de care i-mi placea iar dupa aia nu ma mai interesa celalalt.