| laryssa93 a întrebat:

Credeti ca un baiat poate astepta o fata 1 an de zile? adica sa nu o vada timp de 1 an! sa va explic : sunt cu iubitul meu de 2 anii si ceva...eu sunt plecata din tara din 2004 ...in 2007 am venit doar in vacanta si atunci "l-am intalnit pe el " de fapt eram vecinii doar la o str unul de celalalt dar nu ne cunoasteam tongue...am stat in Romania 2 lunii apoi am revenit in Belgia ca sunt la scoala! ne vedem doar in vacanta de vara si cateodata si de Craciun! el zice ca ma asteapta si ca este fidel! e grea iubyrea la distanta dar vb zilnic pe mess si la tell! eu una nu fac nimic pentru ca e viata mea si il iubesc ff mult

decii as vrea sa stiu daca un baiat e capabil sa astepte o fata atata timp fara sa faca nici o prostie cu alta!?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

E greu. Stiu persoane care nu s-au vazut 4-5-6 ani decat foarte rar si totusi acum sunt casatoriti de mult timp. Aici totul e bine daca tu iti propui sa il chemi si pe el in belgia si chiar crezi ca el e acela pe care l-ai cautat o viata intreaga. Altfel e greu. Sunt baieti care nu ar insela dar nici nu ar putea sa se minta singuri. Daca nu exista asigurari ca va fi ceva de viitor nu cred decat ca e amagire pentru amandoi. Tu esti acolo si el aici si asa vor sta lucrurile mereu. Un baiat poate astepta o fata pentru sex dar sa nu o poata vedea atata timp e foarte greu. Iubirea cu timpul va disparea daca nu e intretinuta. Si e nu greu, ci foarte greu sa vezi prietenii tai cum se bucura de viata si au o relatie frumoasa iar tu esti singur mai mereu. La voi ar putea merge sa fie o relatie intre voi, sa fie ceva, dar numai daca ar exista libertatea ca fiecare sa isi vada de viata lui cum poate. Adica ati fi ceva gen amanti, aventura de doua luni. Nu poti sa ii ceri lui sa stea cuminte atata timp ca e greu. In primul rand nu e nevoia de sex, dar e nevoia de afectiune, de a face toate acele lucruri pe care le fac doi indragostiti impreuna.

8 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Poate o sa fii dezamagita de raspunsurile de aici, dar e valabil atat pentru fete cat si pentru baieti...nu.nu prea...va tine o luna, doua trei. dar la un moment dar vrei ceva mai mult, ceva care sa fie langa tine cand ai nevoie, de cineva care sa te tina in brate, sa te sarute.
"ochii care nu se vad se uita..." si crede-ma ca asa e...

si eu am avut relatii la distanta.eu intr-o tara si el in alta tara si la fel spuneam. dar nu ai cum sa rezisti atat de mult.mai ales cand vezi cum se iubesc altii, poate ai colege care isi petrec destul timp cu iubitii lor.si o sa vrei si u mai mult...suferinta si asteptarea te impinge la asta happy

| Heytu a răspuns:

Ohoo un an. sa stea el cumintel mai greu. adevaru ca e ca sunt putini baieti asa de cuminti. daca chiar te iubeste.probabil nu mai are ochi pentru altcineva. dar totusi e un an. nu o luna - 2 atunci da. puteam spune ca ar putea fi cuminte. happy acum depinde na.cum am mai spus mai sunt si baieti din astia asa cuminti. dar mai rar. f rar. nu pot sa zic multe.pentru ca nu-l cunosc pe prietenul tau. dar cred ca tu il stii cel mai bine.si stii ce i poate capu si ce ar putea face.asa ca gandeste te putin si pune l si u cate unpic la incercare. take care happy :*:*

| laryssa93 explică:

Paii sa va explic el face 18 ani in iulie 2010...si atunci o sa vina la mine in fiecare vacanta ...si noi am decis dp ce termina el scoala (adica peste 2 ani ) sa vina in Belgia si sa locuim impreuna sa ne facem viata aici (Belgia) ca in Romania nu cred ca mai sunt sanse pentru a duce o viata buna!

acum vara asta 2009 am fost impreuna si cand am plecat mi-a jurat ca imi este fidel si imi spunea"IUBYRE, VA VENII SI VREMEA NOASTRA"

am intrebat multa lume daca a facut prostii, toti mi'au spus ca nu!

si tot timpul este cu mine pe mess!

el daca nu vrea sa mai fie cu mine imi spune in fata si gata asa e el!

nu stiu ce sa mai cred...acum am povestit putin despre el!

CE PARERE AVETI? CHIAR NU MA POATE ASTEPTA?

CHIAR NU EXISTA BAIETII CALUMEA IN LUMEA ASTA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu... NU. Bine, există și excepții (dacă are vreo 15-16 ani, poate stă cuminte, altfel, tare mă îndoiesc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrei sa spui ca noi santem facuti din prostie? daca el face dragoste sau sex cu alta este o prostie? dragostea este o prostie? nu stiam. dar mi-ai dat de gandit.santem nascuti din prostie, de fapt din doua prostii.aei si a lui.yahoooooooo...salut ppppp...ardon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste`te altfel... o fii el viata ta si daca chiar il iubesti ce relatzie ii poti oferii? ai de gand sa te intorci aici? banuiesc ca nu si oricum in momentu de fata nu este alegerea ta... el sincer nu cred sa te astepte... dar chiar daca te asteapta parerea mea este ca mai mult va amagitzi... el la anii lui nu poate sa vina la tine ...si veti avea o relatzie de 2 luni pe an? eu zic ca nu este de ajuns ...mai bine va luatzi inima in dinti si o lasatzi balta ...mai bine acum decat cand va fi prea tarziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si baieti care asteapta. Eu inainte sa fiu cu prietenul meu, in sensul ala, el m-a asteptat 1 an si ceva...Trebuie sa spun si ca in acest timp ba ne-am despartit ba ne-am impacat, de vreo 4-5 ori. Pot baga mana in foc ca el nu a facut nicio prostie cu alta. Deci depinde de baiat SI MAI ALES DE CAT DE MULT TE IUBESTE. Intrebarea e: cat vei mai sta la distanta de el? baietii nu prea rezista la distanta decat daca vor sti ca se va incheia curand aceatsa perioada de despartire, si daca IUBESC CU ADEVARAT. Si ma rog, cu mici exceptiisad dar f mici

| chiuchi a răspuns:

Poate unele fete o sa ma critice dar asta este, trebuie sa fim realisti.Nu logic! Mai ales ca tu nu esti in Romania si vii doar in vacante.Sunt baieti capabili sa astepte la altceva, sti la ce ma refer dar cum spune el, nu prea cred. Vorba lui Luchass cei care au 15-16 ani dar nici ei. Conteaza si cati ani aveti. Poate chiar iti vorbeste sincer, m-as bucura pentru tine. Dar acum sincer, orice barbat greseste.Scz daca am fost rea, dar mai bine spui adevarul decat sa te mint.mult noroc!