| Iasmiine a întrebat:

big grin. Eo sunt cu un baiat cam de o saptamana. ne-am intalnit la bunici si ne-am combinat. dar ne cunoasteam de mai mult timp. Dar exista o problema. Nu suntem din acelasi loc. el este din judet, si eu dintr`un oras din judet. Si ieri trebuia sa mearga in grecia si astazi m`a sunat o prietena de la bunici ca l-a vazut la bunici. Si am incercat sa-l sun si nu avea semnal si i-am trimis si sms. Oare m`a mintit ca merge in grecia? Si intr-o seara am vorbit p mess despre noi si m`a intrebat daca chiar cred ca relatia asta o sa tina si i-am zis ca o sa incercam. Si a zis ca cum pot sa tin asa mult la el dupa 2 zile? Si i-am zis ca asa sunt eu ca pun suflet. spuneti-mi va rog ce as putea sa fac sa mentin relatia asta sad? Chiar daca este la distanta. Pentru ca tin foarte mult la el si nu as suporta daca ne-am desparti.

Răspuns Câştigător
| Iasmyna a răspuns:

Pai ce s zic? j eu am avut o relatie la distanta. a durat 3 luni.eu eram in Italia el in romania.am fost in Romania si ne'am intalnit dar dupa vreo 2 saptamani n-a mai functionat si ne'am despartit. u incearca sa vorbesty clar cu el si sa ii explici ca incepi s tii la el si zii ca daca are de gand s aibe ceva seios cu tine sa iti spuna d la inceput.nu s pui suflet si dupa s ramai dezamagita.succes.:Xkiss

8 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

"Si a zis ca cum pot sa tin asa mult la el dupa 2 zile?"
Buna intrebare.
Nu ai cum sa tii atat de mult la o persoana pe care o sti doar de doua zile, oricat de sufletista ai fi.
Nu stiu cat tine el la tine avand in vedere ca te-a intrebat asta.Se pare ca are niste dubii.

| Xonia a răspuns:

Si eu cu actualul meu prieten neam cunoscut la tara. Dar nu la mine la bunici, la bunicii lu varumiu. EL era la bunicii lui, dar nu sta acolo, sta in oras, eu in alt oras.
Si acolo neam cunoscut...etclaughing
Nu continui ca vreau sa iti dau un raspuns la intrebarea ta.
Pai asteapta sa vezi daca maine are semnal, sau spune-i prietenei tale sa vorbeasca ea cu el, sai zica sa te sune sau sa il intrebe de ce nu a mai plecat in grecia
Bafta:*

| Lilik a răspuns:

Si tu te-ai combinat? dar ce expresie eleganta. La ce v-ati combinat? Folositi si voi alte cuvinte, sunteti domnisoare nu? Sa se vada asta, barem prin limbaj daca prin altceva nu se poate.

| alexandra_6462 a răspuns:

Cu actualul meu prieten am 1 an si 2 luni jumate, l-am cun la tara si m-am despartit de el acu vreo 2 ani si mi-a parut rau asa ca vara urmatoare am incercat sa il conving sa imi mai dea o sansa am stat trei luni cu el si apoi am venit inapoi la oras am stat 9 luni despartiti dar zilnic cu telefonul in mana iar acum e la mine doarme am avut o vara minunata impreuna si relatia noastra e de invidiat. Eu ti-am dar un exemplu ca se poate dar sunt sacrifici si foarte multa sinceritate doar asa va reusi, si daca el nu vrea imi pare rau dar nu vei mai avea ce sa ii faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut relatie la distanta. a rezistat 6 luni...sia gasit pe alta eu zic sa te resemnezi daca el nu este optimist in privinta relatiei dintre voi 2. stai linistita ca gasesti u pe cineva

| DeLyUtSzA a răspuns:

Poi el te trateaza cu indiferenta.pana la urma tu o sa fi dezmagitasad...ar trebuii sa vezi ucm se comporta si sa vb deschis cu el sa ii spui ca sa nu te minta si chestiitongue incearca sa ii explicihappy oricum bafta multa ca iti trebuie:*

| anNaaa a răspuns:

Din cate ai povestit tu nu cred ca te iubeste asa mult cum il iubesti tu pe el.Eu zic ca ar fi mai bine sa pui punct relatiei deoarece din ce moment te-a intrebat daca crezi ca mai are rost nu te mai iubestetongue.Si daca nu pui punct e mai dureros sa aflii ca te inseala sau cine stie ce ...si cu timpul o sa il uiti daca nu il vezi muult timp si nu te gandestyti la el//. o sa il uiti cu siguranta.winking

Parerea meatongue...BAFTa!:*

| SexDrive_1665 a răspuns:

Relatiile la distanta nu pre tin mult pana la urma va despartiti dar maibine vb cu el ca sa nu-ti rupa sufletu si inima