| RAY a întrebat:

Credeti ca urati trebuie sa fie cu urati, frumosi cu frumosi? asa am auzit ca trebuie sa cauti o partenera/partener pe masura fizicului tau?

Răspuns Câştigător
| Anonimul8297 a răspuns:

In primul rand la un om vezi aspectul fizic, apoi ii vezi caracterul. Un om frumos este mult mai castigat in societate decat unul urat. Bogatii stau printre bogati, inteligentii printre inteligent. Asa si cu uratii si frumosii. Si cum zici tu, ar fi destul de bine sa iti cauti o partenera pe masura fizicului tau pentru a fi, relativ, sigur ca nu te-a luat pe interes.

| RAY explică (pentru Anonimul8297):

Se vede ca esti sincer, te adaug in lista de amici asa e

| RAY explică (pentru Anonimul8297):

Ce fata nu sta cu tine fara interes? toate au un interes material

| Christian826 a răspuns (pentru RAY):

Nu toti oameni sunt lafeli deci ia sta cu mine pentru ca ma iubeste la fel cum o iubesc si eu

66 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Acum rar mai vezi un cuplu care chiar sa fie frumos din toate punctele de vedere, in fine.
Daca stai sa te gandesti asa ar fi bine, dar chestia e ca la o persoana nu ne atrage doar fiizicul, ci de obicei felul in care gandeste nu caracterul cum zic unii, de exemplu poti avea un caracter care nu este tocmai un model, dar o gandire minunata.
Cel mai bun exemplu este ca o fata frumoasa te poate atrage pe moment daca nu deschide gura, dar o fata care nu este cine stie ce frumusete, dar cu o gandire minunata te atrage imediat, iar din acel moment o vezi cea mai frumoasa.

| Adrian4123 a răspuns:

Daca esti normal la cap nu conteaza fizicul mult. Dar normal ca nu o sa te casatoresti cu un zombie. Conteaza ce ai in cap mai mult. Ma rog, astazi daca esti femeie conteaza ca partenerul sa aiba bani, iar daca esti barbat conteaza ca femeia sa fie "dotata". Eu nu gandesc asa desi "fac parte din categoria celor frumosi". (spun asta deoarece se spune ca doar cei urati spun ca conteaza ce e in interior laughing )

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Degeaba este el/ea frumos/a daca nu stie sa lege doua vorbe, daca nu stie cum sa se comporte in societate, daca n-are cei 7 ani de acasa. Toti suntem lesinati dupa ambalaj, ca na.dar clar tineretea este trecatoare. Mai bine stau cu baiat mai uratel dar care stie sa ma iubeasca si sa ma respecte, decat cu unu frumos care isi bate joc.

| zurick a răspuns:

Daca urmarim conceptul asta n-o sa mai fie pentru toti parteneri...

| Dariusuu a răspuns:

Dacă 2 persoane se iubesc cu adevărat pot spune că sunt frumoşi.

Nu cred că există urât sau frumos contează doar din ce unghi priveşti.

Toate cele bune.

| Kalla a răspuns:

Daca unui baiat dragut ii place de o fata mai putin draguta nu trebuie sa stea impreuna doar pentru ca nu sunt la fel de frumosi amandoi?
Nu prea cred ca persoanele trebuie despartite.E ca si cum ai desparti persoanele de culoare de albi.E nedrept.

| RAY explică (pentru Kalla):

Invers nu se poate? pentru ca fata va avea pretenti mai mari

| Kalla a răspuns (pentru RAY):

Vezi Ray, tu cataloghezi fetele pe stereotipuri.E usor sa gandesti asa.Dar nu e corect adica wtf eu sunt fata dar nu e ca am pretentii. Daca aveam nu as fi avut multi iubiti pana ce nu intalnesc unul super frumos ci am acceptat persoanele care tineau la mine.Mi se pare prostesc sa crezi ca doar fetele au pretentii, mai ales pentru ca ai spus tu asta.
Mai de mult ai pus o intrebare cum ca te uiti mai frumos si tii mai mult la o fata frumoasa decat la una mai putin draguta.

| RAY explică (pentru Kalla):

Tu ai spus ca Daca unui baiat dragut ii place de o fata mai putin draguta nu trebuie sa stea impreuna doar pentru ca nu sunt la fel de frumosi amandoi? eu te-am intrebat daca e ceva daca e invers atata tot

| Kalla a răspuns (pentru RAY):

Tu ai spus ca fetele au pretentii mai mari si eu te-am atentionat ca nu-i asa.
Ala era primul exemplu care imi venea in minte.Da, este posibil si invers, normal ca da.
Craciun fericit.

| krs20kriss a răspuns (pentru Kalla):

Off multumesc lu dumnezeu mai exista si oamnei cu gandire mai matura pe planeta asta happy ma bucur! ai mare dreptate in tot ce spui!happy

| Kalla a răspuns (pentru krs20kriss):

Merci honey happy Craciun fericit.

| RAY explică (pentru Kalla):

Eu n-am craciun

| adevaruldoarerau90 a răspuns (pentru RAY):

In cazul tau nu se va intampla, ratatule

| Kalla a răspuns (pentru RAY):

Voi ateii sunteti mereu asa negativisti sau generalizez eu cam mult?
Oricum voiam doar sa fiu educata.Scuze daca te-am plictisit cu politetea mea crestina.

| RAY explică (pentru Kalla):

Nu,nu suntem negatevisti, dar pentru mine craciunul e nimic, e ca o zi normala nu vad nimic deosebit in ea, ca pentru tine nasterea lui krihna, buddha tot pe 25 decembrie, pentru mine si a lui iisus e la fel

| Kalla a răspuns:

Imi pare rau pentru tine atunci.

| RAY explică (pentru Kalla):

Nu,mie nu-mi pare rau, imi pare bine

| Kalla a răspuns:

Da de ce trebuie sa spui mereu asa? Sigur ca nu-ti pare bine.

| RAY explică (pentru Kalla):

Ba imi pare bine ca accept realitatea asa cum este, nu cum as vrea eu sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel individ care are aceste conceptii trebuie decapitat de texticole

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De ce vecine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ia gandeala bre Rayule, iti place sa ai navasta frumoasa, sa arate beton?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sincer da vecine, tu nu?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca merit vecine eu nu cred sincer

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Rayule draga, nu ambalajul conteazawinking

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ba ambalajul conteaza vecine, sincer

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu spun ca trebuie sa jenifer lpoez, bine eu doar intreb sti nu stiu ce sa fac de asta intreb

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Rayule, iti trimit un mesaj

| adevaruldoarerau90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e un ratat ma numai intrebari tampite pune, un distrus.

| penitenciar a răspuns (pentru anonim_4396):

Uita-te ce intrebari tampite a mai postat acest personaj, si ne mai miram de ce sunt asa multi idioti in tara asta.

| penitenciar a răspuns (pentru RAY):

Copil prost si urat intr-un ambalaj si mai urat.

| penitenciar a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti prost si gandesti asa ce poti sa ceri de la viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu "trebuie" dar nu ma simt atrasa mental de unul care arata bine, desi ii pot da o sansa sa fiu convinsa ca nu putem avea o conectie. Ma lasa rece specimenele alfa aratoase/nearatoase, cel mai departe, ajungem la un nivel amical. Sunt atrasa de cineva care gandeste si arata decent.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Urasc asta ca nu ma simt atrasa ca daca e frumos e prost, asta nu-i un exemplu, daca e frumos din start e in fata cuiva mai putin frumos cum la noi nu conteaza mintea e ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu inteleg intregul reply...
Ce inteleg din intrebarea ta, e ca ne alegem dupa coperta albastra cu albastru, rosie cu rosu. Eu spun ca oricat de albastra este coperta si eu sunt albastra, tot nu voi fi cu acea coperta fiindca e doar foarte albastra. Dau o sansa intai sa vad daca ne intelegem bine. Intr-adevar, nu ma uit la copertile rosii dar asta nu inseamna (,) copertile albastre imi primesc toata atentia.
Ce ai inteles tu acolo, te referi la aruncatul cu criticatul cu viteza luminii dinainte sa cunosti acea persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,
nu ai citit niciodată Frumoasa şi Bestia?

| Madayna a răspuns:

Nu, este dupa cum are fiecare norocul sau cateodata uratenia nu mai conteaza daca sunt la mijloc banii. Poate sa fie orice combinatie, nu este nici o regula.

| elyfel a răspuns:

Depinde de gusturile fiecaruia.Frumusuetea e in ochii celui care priveste. Daca o persoana e atrasa de una urata nu are nimic numai sentimental sa fie reciproc.Si cel mai important e ca persoana de care este ea sau el atrasa sa aiba minte.

| schmoll a răspuns:

Acum am vazut pe strada una frumoasa cu unu barbos si urat se tineau de mana, nu exista nici un criteriu legat de frumusete, azi e material in mare parte, apoi emotional

| RAY explică (pentru schmoll):

Man aia se stea cu ala din interese, eu vb fara a fi bogat

| schmoll a răspuns (pentru RAY):

Daca ea e frumoasa si tu frumos si ea te inseala? sau pleaca cu altu? tu nu programezi pe cine sa iubesti, se intampla ca ceva magic, eu pe iubita mea am cunoscut-o pe facebook, si avem 7 luni de relatie, s-a intamplat

| RAY explică (pentru schmoll):

Daca e sa te insele te va insela ce sa spun, iubirea e ceva magic? da eu tot nu cred ca una frumoasa sta cu unu fara bani, urat din iubire

| adevaruldoarerau90 a răspuns (pentru RAY):

Iubirea e ceva magic pentru tine poate ma rataule, nu o sa ai parte de ea.

| Lolităăăă a răspuns:

Nu.

| NoNameexd a răspuns:

Este o prostie sa crezi chestia asta.Din punctul meu de vedere, toti suntem egali.Chiar daca unul este mai bogat, altul mai sarac, important este ce ai in creier si in inima.Degeaba esti frumosul pamantului,daca esti prost de bubui,si invers. Fiecare om difera, in sensul asta, sunt multe tipuri de caractere.Pot exista femei foarte frumoase, care se pun cu barbati "urati", fara sa fie bogati.Bafta

| Christian826 a răspuns:

Eu nu sunt genul ala de tip foarte musculos si frumos insa am o iubita foarte frumoasa si cand am aratat la cateva fete pe care le cunosc de mult mi au zis ca am inventat si nu am eu sansa cu o fata ca ea insa cand a stat langa mine iubita si am sarutat toti erau uimite asa ca nu ezista asa ceva ce zici tu

| RAY explică (pentru Christian826):

Ai bani de aia sta cu tine

| Christian826 a răspuns:

Asta crezi tu ca maica mea e bucatareasa asta e altceva ca intr-un hotel de lux dar maica sa e avocat iar taica sa e doctor si al meu e politist asa ca chiar daca nu cu mult dar parinti ei iau mai multi bani asa ca daca are nevoie de ceva ia de la parinti si nu cere de la mine de si ar putea sa faca nu e vorba de bani si de iubire omule
bani nu te fac fericit insa iubirea te face

| PunkyBrunette a răspuns:

Unde ai auzit tu aceasta teorie complet eronata?
Si daca in lumea ta oamenii sunt impartiti in urati si frumosi( din punct de vedere fizic, evident, nu e ca si cum ar conta si altceva la o persoana) banuiesc ca traiesti o viata extrem de plictisitoare.

| krs20kriss a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa te uiti dupa infatisare( urati frumosi etc.) ci dupa cum te intelegi cu aceea persoana,cum gandeste,sufletul lui,felul in care iti vorbeste, cum te trateaza, cata atentie iti da, pentru ca exista persoane foarte frumoase (miss perfect) care pe dinauntru sunt mizerabile, sau baieti care sunt mai frumos si se cred marii smecheri mari barosani, insa nu este asa ..cocalari si pitipoancele in ziua de azi le intalnim peste tot dar e fff greu sa-ti intalnesti sufletul pereche cu care chiar poti vorbi ceva, cu care simti cu adevarat ca traiesti, pur si smplu sari in sus de fericire :*.happy deci trage tu concluzia din raspunsul meu.happy mult success!

| RAY explică (pentru krs20kriss):

Fi serioasa tie nu isi plac aia frumosi

| krs20kriss a răspuns (pentru RAY):

Eee eu nu am zis ca nu-mi plac.dar degeaba ete frumos si prost nu compenseaza cu nimci frumsetea. poti merge cu el undeva la un suc frumos aratos si cand deschide gura ramai fara cuvinteoh go onlaughing

| RAY explică (pentru krs20kriss):

Nu compenseaza dar ai vrea pe ala din vampires diares sau pe base sa fim seriosi, conteaza fizicul eu am intrebat ne alegem parteneri pe masura fizicului nostru?

| krs20kriss a răspuns (pentru RAY):

Pai sincera sa fiu daca BASE are un suflet bun si am ce discuta cu el poate ....sau jacob degeaba e frumos daca este urat pe dinauntru ..cum este un infractor frums dar nu poti stii sigur cand te atacahappy

| RAY explică (pentru krs20kriss):

Asta e vrajeala, pa nb

| krs20kriss a răspuns (pentru RAY):

straight face bine sa te vad pe tine cu o fata super de trea ba super frumoasa perfecta iesiti la un suc cu prieteni ta si aia o intreaba ceva si ea pentru ca nu prea o duce capul zice o prostie si te faci de raslaughing sau o prostesc toti pentru a profita de ea ca are tate si cur? cum ti se pare?

| RAY explică (pentru krs20kriss):

Draga eu imi iau atee si aia sigur e culta si sincera

| krs20kriss a răspuns (pentru RAY):

laughing doamne laughing astia-s deia care vor printi pe cai frumos si curve nesatulelaughing) numai disney si filmele xxx sunt de vina ( intelegi tu ce vreau sa zic) bai baiatule nu tot ce zboara se mananca si viata nu e asa de roz cum crezi tu ..se poate sa te indragostesti pe lz 17 18 ani de o fata, nu poti dicta inimi ce sa faca si aia e proasta de bubuie dar e super frumoasa ce fac ia zi-mi tu mie stai cu ea in casa si va jucati de-a mama si tatalaughing doamne ce generatie de copiihappy

| adevaruldoarerau90 a răspuns (pentru RAY):

Iti iei pe mata pagan prost.

| adevaruldoarerau90 a răspuns (pentru krs20kriss):

Eu cred ca el va avea una urata si proasta asa ca el.

| krs20kriss a răspuns (pentru adevaruldoarerau90):

laughing) da se poate si asa laughing)

| doaradevarul a răspuns:

Copil imatur si urat ce esti.