| ForeverWarrior a întrebat:

Credeti in destin? Credeti ca fiecare are o sansa in viata sa aiba o dragoste adevarata?

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Face parte de legile nescrise ale omenirii, cu drepturi și obligații!
Pa, pa.

| DeeaMarry a răspuns:

Da, cred cu tarie in destin!
Cred ca pe fiecare ne asteapta, undeva, dragostea adevarata happy.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Da. Fiecare om are o soarta si toti avem cate un suflet pereche insa trebuie sa stim sa il cautam.

| Alesia87 a răspuns (pentru WeedGotMeCrazy):

Nu trebuie sa il cautam, ci vine singur cand nu te astepti. Noi de obicei cautam mult prea departe, cand de fapt sufletul pereche se afla langa noi, dar nu avem ochii sa il/o vedem.Deseori acest "suflet pereche" sufera din cauza noastra, cand vade ca altii isi bat joc de noi, iar noi suntem atat de orbi incat nu observam cat de mult ne iubesc.

| WeedGotMeCrazy a răspuns (pentru Alesia87):

Atunci asteapta tu sufletul pereche fara sa faci nimic laughingrolling on the floor)

| Alesia87 a răspuns (pentru WeedGotMeCrazy):

De foarte multe ori, nu gasim sufletul pereche, insa ni-l imaginam ca ar fi cel de langa noi.Iar in mintea noastra dezvoltam o astfel de iluzie, deoarece acel tip/tipa are cateva caracteristici din ceea ce ne dorim.Nu mai visa cu ochii deschisi happy

| WeedGotMeCrazy a răspuns (pentru Alesia87):

Nu te mai simti in masura sa imi dai sfaturi de viata. pa pa

| Alesia87 a răspuns (pentru WeedGotMeCrazy):

De ce susti asta?!

| kyttu a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu.

| ForeverWarrior explică (pentru kyttu):

Si eu, eu cred ca el ne face destinul

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForeverWarrior):

Ni-l facem singuri. Dumnezeu ne da sansa de a alege si de a actiona pe mintea noastra.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In viata apar mereu tot felul de oportunitati, care ne pot schimba instantaneu intreaga viata.Trebuie doar sa fi la locul potrivit si sa fi pregatit pentru ele.Asta e destinul. Dragostea adevarata e un termen cam,, pretentios,, oricum e important sa intalnim ce apreciem in mod deosebit.Dar e bine sa visam la ea. Avem sansa asta.

| vlad89c a răspuns:

Dupa parerea mea, sansele ni le facem noi.
Eu nu as astepta dupa destin sa imi dea o sansa sa imi intalnesc dragostea, mi-as face eu propriile mele oportunitati si sanse.

| ImOnMyOwnWay a răspuns (pentru vlad89c):

Sansa nu poti sa ti-o faci singur. Sansa vine pur si simplu si tu trebuie sa profiti de ea. Poate tu te refereai la destin. Destinul, intr-adevar, t-il faci singur

| papusica987 a răspuns:

Bineinteles, cred ca fiecare dintre noi la un moment dat va intalni dragostea adevarata.

| Alesia87 a răspuns:

Cu toti vom avea mai devreme sau mai tarziu parte de "dragostea adevarata", iar ea va aparea atunci cand ne asteptam mai putin, practic va fi mana destinului.Degeaba ne facem planuri sa ne indragostim de x, y in luna n, pentru ca nu va merge.Prin "dragoste adevarata" eu inteleg : dragoste impartita la 2, impartasita de amandoi! Dar, este adevarat, uneori noi suntem cei care influentam "destinul".

| Ellaa123 a răspuns:

Parerea mea e ca fiecare om a avut sau o sa aiba sansa de o dragoste adevarata! Nu se poatea ca un om sa nu iubeasca sau sa nu fie iubitt! Pt.ca asta e destinuu! ..Sa iubesti si sa fii iubit.

| DragosDD55 a răspuns:

Ori cine are sansa de a gasi dragostea adevarata in viata s-ar putea sa mai iubesti unele fete unii baieti dar poate la unul/una va fi diferit o sa te faca mul mai fericit/fericita o sa simti alt ceva si atunci pur si simplu iti vei da seama ca ai gasit-o iar asta nu poti sa tio aci singur ci vine pur si simplu intr-un moment al vieti nedefinit