| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți în destin?
Astrologia crede.
Există destin, fiecare avem un destin dat la naștere?

5 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Nu avem. Totul e desertaciune.

| halogen001 a răspuns:

"Destinul" exista, pentru ca toți factorii existenți determină un drum unic, dar nu poate fi prevazut de nimeni, pentru ca nimeni nu poate cunoaște și nu poate calcula toți factorii care vor fi implicați în determinarea acelui drum. Aproximări și estimări se pot face, dar nu sunt exacte. De exemplu, când se naște un om, pot spune destul de sigur ca va trai mai puțin de 200ani, dar sa spun exact ce va face în viata e imposibil.

| oglindasultanului a răspuns:

De ce gasesc astea cand n-am chef de ele, scuza-ma ca fac varza raspunsurile.
Deci, destin, este cam asa. Intr-un spatiu unde se afla x pus la "viata sa"., acolo intervine Y, care vede pe x stand cuminte deoparte si conduce el. Y este un rasfatat de dzeu cel bun care munceste la viata lui, pe cand x sta deoparte fiind un ateu in devenire, acest x are de a face cu persoanele influentate de Y. Y si X nu reusesc sa se cunoasca momentan, ii va uni destinul dupa ce Y traieste viata lui x, cat timp x nu poate de "prietenii/fanii" lui Y. Y va sfarsi la x, dupa ce termina cu distractia.

| TheStrategist a răspuns:

Există, dar nu știm care e.

| 19flo79 a răspuns:

Horoscop, astrologie, destin, religii, etc... = arme ale manipularii.