| InfinityLove a întrebat:

Credeti in destin, noroc si sansa? De ce?

Răspuns Câştigător
| mada1820 a răspuns:

Da cred in destin si sansa.Sunt multe persoane care or cat ar incerca sa obtina ceva in aceasta viata nu au norocul sa o duca pana la capat.Sunt altii care nu fac cine stie ce sacrificii si au tot ce isi doresc.Fiecare om are un destin "scris" care il va urma toata viata.

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu chiar. Cred ca putine lucruri in viata sunt cu adevarat predestinate si ca parcursul vietii, in general, depinde aproape exclusiv de noi. Noi putem sa decidem, avem liber arbitru asupra a ceea ce dorim sau nu sa facem. Exista putine aspecte care sunt predestinate si nici macar nu putem fi siguri. Cred ca ceea ce poate fi considerat predestinat se refera la lucrurile care nu pot fi schimbate sau evitate, oricat de mult am incerca sa facem asta.

| Musique a răspuns:

Nu.Fiecare alege ce face, unde, când și cum.
Baftă!

| positivity a răspuns:

Cred în mine!
Viitorul ți-l faci cu mâna ta. Nici măcar nu l-aș numi „destin", pur și simplu, se construiește din acțiunile din prezent! Nu se va întâmpla nici o minune în viața ta, dacă nu faci ceva pentru acea minune!
Norocul e o tâmpenie. Fiecare om e norocos! Fiecare om are o șansă! Dacă unii nu știu să profite de acea șansă, e doar problema lor!
O gândire pozitivă atrage o viață pozitivă!

| andrei1237 a răspuns:

Cred in noroc, deoarece sunt o persoana optimista si increzatoare.

| slenderica a răspuns:

Da, nu si poate.

| Shane a răspuns:

Da, in toate. Pentru ca asa este sa fie. Nu exista raspuns, si de aceea un om nu poate intelege toate misterele vietii.