| ellaella a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere si suflete pereche?

Răspuns Câştigător
| BuBu_6079 a răspuns:

DA! cred! si in una si in alta...am o relatie de aproape 6 luni si pot zice ca a fost dragoste la prima vedere.E cel mai scump baiat si cel mai special si asa va fi mereu.acum si peste un an si peste 80 de anihee heedepinde de noi daca cel de langa ne este sau nu suflet pereche. Daca mergem pe principiul ca nu exista niciodata nu vom gasi persoana potrivita mereu cautand ceva ce e mult mai mult decat ceea ce avem nevazand astfel ce minune avem langa noi:X

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred.

| Libelle a răspuns:

Nu prea.

| Castiel a răspuns:

Daca m-as crede in filme si fairy tales da!

| Narfundo a răspuns:

Da.Se intampla in viata sa te intalnesti cu oameni care au o energie la fel ca a ta, sa gandesca cum gandesti tu.Acei oameni se vor indragosti" pe loc de tine.

| Alexander21 a răspuns:

Nu...

| ExistaMosCraciun a răspuns:

In dragoste la prima vedere, nu. In suflete-pereche, da.

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Da, sicer cred pentru ca am trecut prin asta, dar desigur ca nu tot ce pare este adevaratprima data este si in continuare, insa da, te poti indragosti la prima vedere. Cat despre suflete pereche... poate...dar in timp iubirea se cam stinge si nu prea mai remane mare lucru din legatura profunda de la inceput.

| Twp3w a răspuns:

Da cred dar este foarte rar... De aceea unii zic ca nu exista sad

| boboletzo a răspuns:

Da

| ellaella explică:

Eu cred in dragoste la prima vedere si cred si in suflete pereche. Asa cum a zis si Bubu, depinde de noi cum intretinem si crestem acea dragoste. Cineva mi+a yis ca dragostea unui cuplu e ca si un copil mic. Copilul creste in functie de educatia parintilor, la fel si dragostea si realtia dintre cei doi. Imaginati-va ca voi sunteti parintii si copilul este relatia dintre voi.

Imi place sa cred in suflete pereche, imi place sa cred ca fiecare are pe cineva anume destinat, imi place sa cred in "Thez lived happily ever after...", imi place sa cred in fericire, imi place sa cred ca nimeni nu trece singur prin viata.

| HeathLedgerForever a răspuns:

Hmm. As vrea sa cred sad. Dar aparentele intotdeauna inseala!sad[Am trecut prin asta sad. Fundita?

| alinusaa a răspuns:

Cred ca mai degraba ar fi atractie si apoi dragoste cat despre suflete pereche exista dar putini au sansa aceasta