| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere daca da de ce si daca nu

Răspuns Câştigător
| Tzutzik a răspuns:

Cred...din propria experiență...erap cam prin clasa a 8-a cînd l-am văzut pe prietenul meu în localitate la mine,stătea de vb cu un prieten(atunci m-am îndragostit) de-al lui după care nu l-am mai vazut decît peste un an era cu sora lui mie mi-a părut că e prietena,se urcau în microbuz eu mă uitam la el,el nu m-a observat,înapoi întorcîndu-mă acasă iar îmreună am venit era înainte de sărbătorile de Paști, avea în mînă o mulțime de pungi. Apoi l-am vazut peste o săptămînă la cimitir el mi-a plăcut ft tare dar eu eram mai mică, mai rușinoasă și nu am vb deloc. Apoi după vreă 2 ani l-am găsit pe mail,i-am pus o notă la o poză el a intrat și mi-a pus la toate eu bineînțeles i-am ăspuns și i-am mulțumit pentru notele acordate,am intrat în vorbă și am ajuns cînd el mi-a zis să aștept oaspeți,eu nu știam că e de la noi din localitate cu toate că e foarte mică localitatea,eu am început nu știi unde locuies el mi-a spus chiar cine îmi sunt părinții fratele,pe unde trăiesc, și întro zi mă sună să ies pînă afară era el cu un buchețel de ghiocei ( prin februarie), am rămas foarte încîntată mi-a făcut curte ceva vreme după mi-a propus să ne întîlnim în serios și iată suntem împreună și azi.

5 răspunsuri:
| AliceThai a răspuns:

Dragostea la prima vedere este de obicei doar atractie fizica si nimic mai mult.

| Sburatorul a răspuns (pentru AliceThai):

E fals ceea ce zici tu acolo.
Normal ca exista dragoste la prima vedere, un exemplu bun fiind Doinițțțța, dupa cum ne-a relatat povestea ei frumoasa.
Daca este atractie fizica, aia nu e dragoste.

| AliceThai a răspuns (pentru Sburatorul):

Citeste, te rog, inca o data:
"Dragostea la prima vedere este DE OBICEI doar atractie fizica si nimic mai mult." - n-am spus ca nu existawinking

| Sburatorul a răspuns (pentru AliceThai):

A, scuze. laughing Nu am vazut acel ''de obicei''.
My bad big grin

| AliceThai a răspuns (pentru Sburatorul):

No problemo happy