| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in dragoste la prima >vedere:"? De ce?

Răspuns Câştigător
| Puf a răspuns:

Nu poti zice ca e dragoste la prima vedere, poate atractie, cum poti iubi pe cineva pe care nici nu-l sti cum il cheama. Sa te indragostesti uneori iti poate lua si intreaga viata, insa sa te simti atasat si atras de o persoana anume iti poate lua o singura clipa.

11 răspunsuri:
| mystik a răspuns:

Nu, si sunt de parere ca dragostea de la prima vedere ni4 nu exista, exista doar o atractie fizica, dragostea apare inaintind in timp! eu nu stiu, asa cred eu ))))

| LOVEsick a răspuns:

Poate. Acea atractie, pe care nu ai mai simtit-o cu alte persoane.

| Molly1 a răspuns:

Da! numai ca nu e dragoste mai mult atractie... dragostea vine pe parcurs, si cred pentru ca mi s-a intamplat!

| happiness a răspuns:

Pentru c a mi s`a intamplat sa ma indragostesc la prima vedere.cu toate ca nu as fi crezut. e un sentiment foarte frumos, iti da fluturasi prin stomac, iti da emotii puternice. offf ce frumos.

| ingerell a răspuns:

Da pentru ca mi s-a intamplatbatting eyelashes

| alabala_4392 a răspuns:

La prima vedere poate fi doar atractie, inocenta amestecata cu pasiune. Dragostea pe de alta parte se cladeste in timp dupa ce cunosti persoana de langa tine.
Dar exista insa si cazuri fericite (coincidente-parerea mea). Ne place sa credem uneori ca destinul i-a adus pe doi oameni impreuna, pentru ca sunt facuti unul pentru celalalt.
De obicei "si au trait fericiti" exista mai mult in basme.

| Ale_8242 a răspuns:

Nu, la prima vedere cred că există doar atracţie fizică.

| Saskee a răspuns:

Da e frumoasa la inceput dar dupa aia mie mi s-a intamplat si acu nu stiu daca mai ma iubeste ce s a fac?
crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Doar la prima tasta.

| Petrika a răspuns:

Eu da! Pur si simplu.

| CriminalBB a răspuns:

Aia nu se numeste dragoste.