| NinaY a întrebat:

Credeti in dragoste pentru totdeauna, si fericire pana la adanci batraneti? Iubitul meu crede, si crede ca asa va fi si cu >noi.:"
Voi ce credeti? Funditsoaieee cel mai dragut raspunsbig grin

Răspuns Câştigător
| Deddu a răspuns:

Hei! Normal ca exista love struck numai dragi de eu care au raspuns sunt camhee hee ei bine...pesimisti.Daa exista si eu cred in ealove struckhappyiubirea este un lucru minunat si un sentiment... ei bine, pe masura si cum sa iti spun sa fiu mai expresiva thinking e normal ca unii sa nu creada in asta. dar e la fel de normal si ca alti sa o creada.bineinteles ca nu de multe ori se intampla ca prima dragoste sa fie si singura sau pana la sfarsit dar iubirea si fericirea este mereu prezenta in viata noastra.chiar daca uneori credem ca nu. concluzie: da cred in asta! parere: e ceva frumoslove struck (nu stiu daca e cel mai dragut si expresiv raspuns posibillaughing dar na)papa!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uite aici eu sunt singur si nu mai cred in asa ceva.

| wildthing a răspuns:

Sincer...nu exista asa ceva

| Crisu_7532 a răspuns:

Sincera sa fiu, nici eu nu cred in "dragoste pentru totdeauna". dragostea este un sentiment puternic dar pasager care, odata cu aprofundarea relatiei, se transforma in atasament si obisnuinta. Exista o vorba: dragostea adevarata dureaza 3 ani. cam asa se intampla. cand ai o relatie serioasa, poti spune ca iubesti si esti iubita. dar, dupa 2-3 ani, dragostea asta nu se mai simte ca la inceput, cu fluturasi in stomac.se transforma in atasament. fericirea nu este neaparat conditionata de dragostea cu fluturasi in stomac. poti sa fii fericita si daca v-ati obisnuit unul cu altul si preferati sa va uitati la un film in loc sa va plimbati de mana, ca indragostitii, sub clar de luna. eu chiar as spune ca fericirea este mai sigura atunci cand intervine atasamentul. parerea mea.
eu am o relatie de 3 ani, nu mai am fluturasi in stomac, dar m-am obisnuit cu el. totusi, sunt in continuare fericita. succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca porniti de la ideea ca "Dragostea noastra va dobori tot ceea ce ne va sta in cale", va jucati cu o filozofie periculoasa...