| Intelligence a întrebat:

Credeti ca dragostea adevarata dureaza pana al adanci batraneti?
credeti ca o dragoste mareee mareee se poate pierde in timp`? de ce`?crying
de ce nu poate dura foarteee mult daca e vorba de TRUE LOVE? Se poate micsora o dragoste adevarata si mare in timp.asa fel incat sa se ajunga la despartire`?sad

Funda!

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pentru ca nu exista true love.
Suntem fiinte in permanenta schimbare,pana la cea mai mica celula,timpul isi spune cuvantul peste relatii, dragostea se pierde si ramane afectiunea, daca ramane

| ignore a răspuns:

Inainte rezistau relatiile si 50 de ani daca traiam aman2 faceau si nunta de aur argint, acum nici nu te casatoresti bine ca peste maxim 7 ani divortu...in ziua de azi toti am luat-o razna iubirea nu prea mai inseamna nimic. aman2 toti sa numai fie virgini sa aiba casa masina telefon ultimu model si un dulap plin de haine de firma...cine stie cum o sa se ajunga peste cativa ani
ps: ce nu te omoara te face mai puternic

| nonny50 a răspuns:

Din simplul fapt ca partenerii nu-si ofera ABSOLUT TOT ce au nevoie! Reciproc! Si de aici iti dai seama ce apare, infidelitatea! x_x

| alexGEN a răspuns:

Aşa ceva nu cred că există. Doar în basme vezi asta. La un moment dat se găseşte cineva să înşele. O iubire nu durează din cauza altor persoane care intervin in relaţie. Eu chiar nu înţeleg de ce fac asta unii oameni oh go on. Oricum nu doresc nimănui să i se întâmple ce mi s-a întâmplat mie. Oricum sper să fii fericit/ă în viaţă.

| CrazyDoll a răspuns:

Dragostea se poate pierde in timp,mai ales daca este vorba de o dragoste care a luat foc in perioada adolescentei, deoarece focul care arde mocnit se stinge repede, daca vrei ca o relatie sa dureze ea trebuie consolidata.acea dragoste adevarata este aceea in care partenerii sunt suflete pereche,nu uita pentru o relatie de lunga durata trebuie sa lase fiecare de la el pentru a fi bine,gelozia nu trebuie sa existe, deoarece daca nu exista incredere, nu are rost. sper ca te-a ajutat:*

| castigionline a răspuns:

E un subiect imens dar uite un punct de vedere : http://gandurileschimbaviata.info/sex-si-dragoste/