| lovenotsex a întrebat:

Credeti in dragostea la prima vedere? Astept si exemple daca se poate.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Da, exista o asemenea dragoste. De exemplu, eu si sotul meu ne-am cunoscut la un revelion si ne-am placut de la prima privire. Ne-am imprietenit chiar din aceea seara si dupa 4 luni ne-am logodit, iar dupa alte 4 luni, ne-am si casatorit si suntem bine si avem o casnicie reusita.
Depinde mult de modul in care poti sa comunici cu omul pe care-l placi, daca sunteti pe aceiasi "lungime de unda", atunci totul este usor si poti avea o viata plina de iubire, daca la capitolul comunicare nu sunteti de "nota 10", atunci exista si riscul ca iubirea sa se destrame si sa ramai cu un gust "amar" ca, ai investit sentimente intr-un om care nu-ti este sufletul tau pereche. Sper ca tu sa ai parte de o dragoste la prima vedere si sa simti "fluturasii" in stomac, langa omul drag.

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred. Pur si simplu vezi o persoana si o placi. Reusesti sa schimbi cateva cuvinte cu ea si vezi ca gandeste destul de aproape de cum vezi tu lucrurile. Te face sa vrei sa o cunosti mai bine. Si uite asa poti ajunge foarte usor sa vorbesti de o relatie. Mi s-a intamplat si mie. De mai multe ori. Dar nu am indraznit de fiecare data sa fac urmatorul pas.

Răspuns utilizator avertizat
| liongirl a răspuns:

Bună!happy
Întrebarea adevărată cred că este :"Credeţi în dragoste?". Răspunsul meu este nu la amândouă. Aştept să cresc "mare" ca să aflu dacă există aşa ceva.winking
Sunt extrem de optimistă!rolling on the floor
Bye!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vivian
da, cred ca exista un astfel de inceput.
este acel sentiment pe care nu-l impartasesti cu toate persoanele de sex opus. ceea ce se intampla in clipele acelea poate fi un inceput, sunt semnale ca cele doua persoane se plac si ca pot avea o relatie, dar nu este si suficient pentru o poveste.
poate fi doar ceva accidental si care sa se consume doar in clipele alea, sa nu treaca mai departe de,, fulgerele'' si de bataiile inimii accelerate din clipele acelea.
e placut, vrei... dar iti dai seama ca esti prins in alt angajament si mizele sunt uriase, asa ca nu-ti permiti luxul asta. mie mi s-a intamplat ne intalneam colaboram, nu vorbeam de dragoste insa orice subiect abordam simteam ca intre noi era mai mult, avea o privire care spunea mai mult, cred ca eram la un pas de a ne saruta sau a ne strange de mana. nu am facut-o totusi. cred ca a fost mai bine si mai frumos asa. nu as fi vrut sa gandeasca urat despre mine si nici eu nu as fi vrut sa gandesc urat despre el.