| Marius22222222222 a întrebat:

Credeți în karma? După 8 ani de zile o fosta de a mea intra azi pe tiktok și începe să răscolească amintiri.Nu mai am și nici nu vreau sa mai am treabă cu ea, însă m-a făcut să înțeleg căci poate cândva și fosta după care acum sufăr la momentul potrivit mă va căuta din nou.Cu cea care va zic am fost doar o luna împreună.Ma gândesc că dacă ea nu a uitat că exist fosta nici atâta nu poate uita.

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă prin karma îțelegi că care fiecare acțiune - fizică sau spirituală - are în mod inevitabil o urmare anume, atunci NU

| dullcat a răspuns:

Buna.Da.

Nu ai de unde sti cum se simte fosta.E posibil sa fie asa cum presupui sau nu.

| Freya1 a răspuns:

Karma exista sub o forma sau alta.Dar cred ca se implineste doar dacă e cazul.

Când doi oameni se despart din vina amândurora sau pur și simplu, nu are ce sa se întoarcă asupra nimănui pentru ca nu e ceva ieșit din comun.

| Catrice a răspuns:

Ah da ca în 8 ani a stat singura și brusc ii era dor de tine... sărăcuța

| Marius22222222222 explică (pentru Catrice):

Femeia are doi copii și soț. ziceam doar că și-a amintit de relația noastra

| Marius22222222222 explică (pentru Catrice):

Înafara că deși suna ciudat ori mă împac cu fosta ori alta femeie în viața mea că și cuplu nu îmi mai trebuie niciodată

| Emma30555 a răspuns:

Dacă tu faci o obsesie pentru o femeia, nu înseamnă că există karma. De fapt karma înseamnă altceva, pe scurt înseamnă că dacă tu ai făcut un rău cuiva acel rău se va întoarce. Istoria a demonstrat ca un om care a iubit odată va iubi din nou poate mai intens decât prima data, trebuie doar sa ți schimbi optica.

| Marius22222222222 explică (pentru Emma30555):

Mie imposibil. obsesie sau nu niciodată până voi muri nu voi mai fi împreună cu alta femeie

| Emma30555 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Obsesia este, în medicină și în psihologie, o tulburare a voinței care se manifestă prin idei fixe și prin dorința irezistibilă de a face un act compulsiv, pe care subiectul îl percepe ca absurd, dar pe care nu se poate abține să nu-l facă. Această imagine sau idee inadecvată revine persistent în câmpul conștiinței, producând o preocupare chinuitoare... Obsesia nu e iubire, este fixatia ta, dacă accepți lucrurile te vei elibera și vei fii deschis spre o alta iubire împărtășită și frumoasa, asta dacă și tu ai de oferit o iubire frumoasa. Iubirea nu înseamnă suferința, dependenta, control.

| Marius22222222222 explică (pentru Emma30555):

Chiar astăzi dimineața mi-a scris ea un email in care mi-a spus că și jalea are o limită.din păcate și nefericire nu cunosc aceasta limită.dar sper că într-o bună zi sa se termine cu suferința și jalea

| sammie a răspuns:

Eu sincer cred in ea

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu cred în așa ceva.