| butt3rfly16 a întrebat:

Cum pot reusi sa uit pe cineva la care am tinut enorm de mult, care acum isi vede bine mersi de viata lui si de noua relatie iar eu nu pot sa dau uitarii toate amintirile si momentele petrecute impreuna.Ma doare faptul ca eu inca stau si sufar iar el deja a uitat de mine. Ce ar trebui sa fac sa scap de amintirea lui pentru. totdeauna, tinand cont ca am sters tot ce ma mai lega de el:nr. de teleofn, mesaje, facebook.tot.Si cu toate astea ma gandesc zilnic la el.Cateva sfaturi? Multumesc. funditahappy

Răspuns Câştigător
| AliceHamingway a răspuns:

Stiu o vraja pentru chestia asta uite, dar nu o face in zi de luna plina sau noua,
-ia un bat si scrie in pamant, sau nisipnumele ccelui pe care sa il uiti
-sterge-l apio cu palmele. scrie numele din nou, dar de data asta mai mic si mai sterge-l odata.
-scrie numele din nou dar mai mic iar acum ffal sa dispara sufland peste el.
-acum fa un cerc si o fata zambitoare inauntru apoi acopera-l cu o frunza si pleaca fara sa te uiti inapoi gandindu-te la lucruri care iti plac cel mai mult.
sper sa te ajute o stiu de mult timp si mie mi-a funtionat, dar daca chiar nu vrei sa il uiti in subcostientul tau ...atunci nu stiu cu ce pot sa te mai ajut. funda?

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Destul de greu uitam persoana care am iubit-o si care am tinut la ea.Nici eu nu am reusit sa il uit pe fostul meu prieten deci a trecut o luna si cevasadincerc si tot incerc dar...
Trebuie sa ai multa vointa,sa iti gasesti o activitate care sa te faca sa mai uiti de el,cand vezi ca incepi sa te gandesti la el gandeste-te la altceva,iesi cu prietenii,uitata-te la un film,danseaza,asculta muzica vesela, care sa te bindespuna.
Poate iti va fi greu la incepu dar cu timpul ai sa vezi ca vei reusii sa treci peste aceasta durere si sa o iei de la capat. Timpul vindeca orice rana dar pentru asta este nevoie de rabdare si totul va fi bine.
Nu trebuie sa te descurajezi si nici sa iti pierzi speranta, pentru ca ea este singura care ne ajuta sa mergem mai departe atunci cand ne este greu si sa privim viata cu alti ochi.
Bafta si ai grija de tinehappy

| qwerty21 a răspuns:

Pai nu e nici un sfat de dat.astea trec cu timpu

| ir3al a răspuns:

OF DRAGOSTEA ASTA!
Nu poti scapa de amintirea lui pentru totdeauna daca inca il mai iubesti.Gandeste-te ca NU TE MERITA! Draga mea, lumea este plina de baieti,, DRAGOSTEA VINE CAND NU O CAUTI,, gaseste-ti pe altcineva, distreaza-te cu prietenii si nu te mai gandi la el. Stai linistita ca relatia lui cu domnisoara nu va dura la nesfarsit! http://www.youtube.com/watch?v=nv_cZuuhmQM...BAFTA!