| bonhiboana a întrebat:

Credeti in prietenii pe net? Aduceti argumente sau contrargumente.

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Sigur ca da!
eu ma inteleg mai bine cu prietenii de pe net decat cu cei din realitate! am si vbit cu unii la telefon! si da am grija cu cine vorbesc!

| fabiola a răspuns:

Prietenii, da...relatii numai pe nett nu sunt posibile! Am cunoscut oameni care nu au interese meschine, carora am putut sa le cer sfaturi, au fost pansamente pentru suflet cand am trecut prin deceptii.Au insemnat mult si nu am cuvinte sa le multumesc. Poate si de aceea raspund aici, considerand ca sfaturile mele vor ajuta pe cineva. Daruiesc ce am primit candva!

| NickiMinaj a răspuns:

Prietenii? da, de ce nu? e chiar distractiv, si daca gasesti pe cineva care sa iti placa mult... puteti sa va si intalniti happy

Cu conditia sa nu fie pedofil laughing. glumesc. mi se pare ok.

| valy a răspuns:

Prietenii de ce natura? o idila.sau ce? daca este o simpla prietenie nu face nimic rau. poate primesti un sfat, sau un ajutor, dar sa fii mare atenta cu cine vorbesti.si daca este sa vrei sa creezi o idila pe internet.nu te sfatuiesc.

| paramore a răspuns:

Eu dahappyam cunoscut o fata aici pe TPU, o cheama madalina si vorbim pe mess, avem f.multe in comun si ma distrez de minune cand vb cu ea, gandim la fel parca am fii gemenebig grin

| cristina a răspuns:

Prieteni insemnand amici. da o simpla prietenie normal ca va tine. pur si simplu sa vorbiti sa discutati sa schimbati pareri sa va dati sfaturi dar in orice caz nu trebuie sa ai incredere maxima pentru ca nu e la fel ca si cum ati fi prieteni fata in fata.

| aLina_8828 a răspuns:

Pai... daca e o prietenie dintre o fata si o alta fata, sau doi baieti, dar, ma rog, si pers de sex opus, dar daca te referi la o prietenie adica iubiti.nu va merge.iti spun asta din propria experienta.cunosc o fata si un baiat care sunt impreuna de un an. ea este din bacau si baiatul din bucuresti, si se iubesc.cred ca iti dai seama ca aman2 sufera pentru ca nu pot fi aproape unul de celalatwinkingdeci parerea mea e ca sa fiti amici merge, dar impreuna nu happy
bye :*

| Dyutzzah a răspuns:

Depinde de persoane pot sa spu ca am vorbit cu un baiat 6 luni tot asa p net chiar nu ne vazusem adica ne-am intalnit odata la un meci intamplator si e chiar ok pot s spun 100% ca nu m-a inselat chiar daca nu te vezi cu acea persoana se pot s va indragostiti si sa iasa dc nu o frumoasa poveste d eiubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni gasesti unde nu te astepti.
Si mereu unde nu trebuie, intotdeauna nu unde trebuie.
Cred.
- Am cunoscut oameni pe net, oameni ce sunt dispusi sa asculte si sa iti dea un sfat.
- Am gasit si persoana pe care mi-o imaginam de mult timp. Asta s-a sfarsit din cauza distantei.
- Am spus ca eu cred dar, trebuie sa alegi cu atentie. Nu arunca capul inainte sa "cunosti "
- Nu toate persoanele " virtuale " sunt demne de incredere. Unii se pot dovedi persoane de neincredere.