| Livia94 a întrebat:

Credeti in relatiile la distanta? Povestea mea e urmatoarea:eu am trecut clasa 10a, iar iubitul meu e anul intai la facultate la o distanta de 550 kmsad Joaca rugby, iar acum e plecat in cantonament, si a spus ca numai vine acasa se duce direct la facultate pentru ca echipa ii plateste si facultatea.Aseara a venit pe la 11 seara la mine si am stat pana la vreo 2 fara ceva, plangeam amandoi in hohote, stiu ca o sa fie greu sa nu ne vedem atata timp.Cum imi pot stapani dorul de el?crying Avem planuri de viitor, e un baiat foarte sensibil, mi-e ca un frate, imi da sfaturi! I-am spus ca nu am de gand sa imi incep viata sexuala pana cand nu sunt casatorita.Simt ca asa trebuie sa fac, pentru ca dupa parerea mea asta e cel mai frumos cadou pe care il poti oferi persoanei iubite, sunt foarte hotarata in privinta asta!happy Si pana la urma credeti ca va dura, avem mare incredere si cred ca o sa rezist eu 3 ani am trecut prin ft multe lucruri impreuna, iar acum sa ne desp ar fi prea patetic.straight faceMarea mea teama e sa nu il schimbe anturajulcrying e posibil? fundita:X

Răspuns Câştigător
| vasiledumitru a răspuns:

Se poate ca o relatie ca a voastra sa reziste mult.
Nu trebuie sa te gandesti de prea multe ori la el, ca iti faci rau singura, sa iti vezi normal de treaba si sa vezi ca trece repede timpul, si sa mai vb la tel, pe mess, sa ai poze cu el si sa vezi ca Dumnezeu iti va ajuta si va trece repede timpul(iti spun din experienta).
Si anturajul il poate schimba, insa e bine sa nu fie prea mult alaturi de ei, sa joace ruibi si atat, ca o sa aiba multi colegi care sa fumeze, consume alcool, droguri, o sa mearga la prostituate, o sa rada de prietenul tau ca iti este fidel. Si mai roaga-te la Dumnezeu si iti va ajuta.

8 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Aolo. gata. sa nu mai aud de asa ceva!

| Luori a răspuns:

Iti dai seama ca datorita trecerii timpului, se pot schimba multe? Vremurile trec si vin. Este bine sa iei in consideratie si o separare intre voi, Cu timpul nu cred ca vei mai gandi la fel, nu cred ca vei mai simti la fel. Te vei mai maturiza, vor aparea alte persoane in viata ta, probabil si a lui. Sper sa nu ajungi la concluzia, in cele din urma, ca ti-ai pierdut 3 ani din viata ta asteptand, fara rost.
Continuati, luptati, fiti constienti de realitate si incercati sa supravietuiti impreuna asa cum este situatia. Eu insa, din experienta, iti spun ca nu sunt foarte multe sanse. Depinde de voi 2 ce va urma. Soarta iti poate juca feste, viata iti poate arata intorsaturi.

| pengu a răspuns:

Hey,
calmeaza-te, incercati, comunicati des, ca si cum ati fi unul langa celalalt, o sa va mai vedeti si daca voi credeti in dragostea vostra si in celalalt totul va fi ok.
uite, spre exemplu relatia mea este una la distanta, cam tot la atatia km, si cam de doi ani e asa si cu putin "noroc" va mai fi inca 2 sad, dar asta e viata si am incredere in el, vorbim foarte mult, ne iubim, ne vedem (cand putem) si asta e...va veni si momentul in care vom fi impreuna pentru totdeauna, dar mai trebuie sa asteptam un pic tongue
este foarte important ca ati fost impreuna dinainte ca el sa plece si ca nu e doar o "relatie" (desi e mult spus) pe mess... daca aveti rabdare si incredere totul va fi ok tongue capusorul sus :*

| c0pilutza a răspuns:

Greuu.
pai eu una nu prea cred in relatii de astea; de ce? pai 1: el are o varsta, nu ar sta cu cineva gen: "pana nu ma marit nu fac sex"; 2: el facultate tu liceu, acolo tentatii peste tentatii este imposibil sa fie fidel; eu una nu cred ca cineva la o distanta asa mare si diferenta asta de varsta sa stea acolo fara sa insele mi s pare imposibil; dar numai tu stii cum se comporta, cum gandeste. si app de anturaj. daca a trecut prin viata cum trebuie nu se lasa dus de anturaj, daca nu. e rau!

Răspuns utilizator avertizat
| SIC_2092 a răspuns:

O sa se duca dracului relatia voastra, scuze daca sunt prea direct. happy

| FunnyFrog a răspuns:

Buna,

De ce nu te duci cu el sau ramane el daca tot aveti planuri de viitor.Incearca sa te gandesti cum ai putea rezolva situatia caci tu sti mai bine decat noi ce se intampla cu voi doi. Daca va iubiti cu adevarat ati ramane unul langa celalat si eu chiar cred ca va iubiti de aceea dragi mei faceti tot posibilul ca nimeni si nimic sa nu va desparta.

Eu va pup si faceti ce este mai bine :*

| dany_3200 a răspuns:

Da draga du-te cu el in cantonamente.
ca acolo sunt multe curve