| Rizer a întrebat:

Credeti in telepatie? sau in chestii de astea care 2 persoane simt fara sa vorbeasca inainte!

10 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Nu pot sa spun ca eu chiar cred. Doar ca de multe ori am simtit dinainte, ceva in sufletul meu imi spunea ce se va intampla cu una dintre persoanele la care tin. Stiam ca va urma sa pateasca ceva. Sau de multe ori se intampla sa o sun pe prietena mea, simt ca nu ii este bine, si chiar asa e, si ea imi spune ca vroia sa ma sune, etclaughing...Si cu prietenul meu la fel. De obicei se intampla cu persoanele pe care le iubesc.

| Silviu591 a răspuns:

Da. mi s-a intamplat de multe ori

| Cryssbest a răspuns:

Absolut.

| Cryssbest a răspuns:

Legat de puterile paranormale, trebuie lamurit ceva: Exista fara urma de indoiala, noi le avem inauntrul nostru (zac latente in subconstient), dar nu stim sa le canalizam corespunzator; in plus de asta mai suntem si indoctrinati si restrictionati zilnic de societatea in care traim. Ca sa nu mai vorbesc de stressul cotidian. De aceea, in mod logic, ceea ce noi numim "paranormal"nu se manifesta prea des. E ca si cum nici nu am avea acces la aceste cunoasteri. Cel putin nu atat timp cat traim intr-un permanent stres si angoasa mentala. Iar indoiala e cireasa de pe tort.

| Oradan_Sebastian_1988 a răspuns (pentru Cryssbest):

Mi-a plăcut mult ce ai scris. Eu am intrat în spital după ce o noapte întreagă pe mașina cu inca doua persoane am constatat că noi vb fara să ne folosim de voce.practic ii auzeam in mintea mea și ei la fel. S-a mai întâmplat odată cu o tipa insa e destul de neplăcut că nu prea știu să opresc și să pornesc acest proces. Se întâmplă spontan.

| justforyou a răspuns:

Da.am unele legaturi cu persoanele cu care sunt pe aceeasi unda energetica spre exemplu prietenul meu si mama.Mama face reflexoterapie si masaj iar la sfarsit face pasa energetica iar prietenul meu se mandreste cu faptul ca are o putere energetica mare, Mama i-a facut o pasa energetica si in momentul ala il tineam de mana si am avut aceiasi senzatie care a avut-o el in stomac. E un subiect foarte interesant.

| Gabriela_2162 a răspuns:

Da! De f multe ori mi s-a intamplat sa ma inalnesc cu prietena mea cand eu vroiam sa ma duc la ea si ea la mine, ne intalnim de f multe ori la magazin, gandim la fel... si multe chestii eu cred ca avem telepatie din cauza zodiei suntem amandoua gemeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat anumite chestii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca da

| Skizzi a răspuns:

Cred,dar nu stiu cum se practica