| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca doua persoane care se iubesc mult, pot comunica prin telepatie?

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! bineinteles, e o kestie veche de tot!

mira
| mira a răspuns:

Mai mult la nivelul emotiilor, al presimtirilor si al visului. Mira

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

DA, daca ambele sunt inzestrate cu puteri paranormale.

| gabimaris a răspuns:

Da, sigur, numai ca trebuie ca ambele persoane sa se cunoasca foarte bine pe sine, trairi, emotii, senzatii, perceptii de toate felurile sa aiba explicatii complexe in mintea lor! Mai trebuie ca fiecare sa traiasca prin celalalt atat de mare sa fie iubirea si comunicarea in felul acesta nu va avea nicio piedica!

| selef a răspuns:

Da, dar este mai convenabil prin telefon eventual prin internet.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Exista o asociere puternica intre doua persoane, care nu neaparat trebuie sa fie intr-o relatie de iubire.Eu personal am avut colegi, colege, cu care ma intelegeam doar din priviri.Telepatia, intre doua persoane poate exista, daca gandesc pe aceeasi unda, daca sunt compatibile, totul depinde de mintea fiecaruia.Asa de exemplu, daca exista o persoana, cu care nu pot comunica, pai nici telepatie nu poate exista intre noi.

| moni a răspuns:

Ceau eu cred ca da pentru ca si mie mi s-a intamplat asta si ii raspundeam persoanei de langa mine cu cateva secunde inaintea lui. a fost surprins la fel si eu
, si nu s-a intamplat numai o data ce de mai multe ori
. simteam dinainte ce vrea sa mi spuna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu la fel de bine cum ar comunica verbal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da insa trebuie sa gandesti intr-adevar la el sau ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nici prin cominicare nu as putea intelege o anumita persoana, dar prin telepatiebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, sunt sigura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vi s-a mai intamplat ca o alta persoana sa va transmita dorinta sexuala si sa va faca sa simtiti mental actul sexual, mie da si ma sperie senzatia asta e ca un fel de posedare a mintii si trupului meu, caut un raspuns...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Persoana cu ultimul post: si mie mi se intampla...este naspa tare de tot happy

| ionelnelu51 a răspuns:

Da este foarte posibil, eu am o relatie telepatica cu una din surorile mele. fluxul telepatic intre frati este permanent.In relatia iubit-iubita functioneaza dar cat dragostea este aprinsa daca dragostea se stinge nici telepatia nu mai functioneaza...

| twin a răspuns:

Si mie mi se intampla! Am fost indragostiti, dar am hotarat sa ne despartim. Si simt chestia asta zilnic. Cum o pot opri, stie cineva? Cred ca acum are pe cineva si eu tot simt

| emelin a răspuns:

Si mie imi este transmis actul sexual si mi se intampla de ani din partea unei persoane pe care am ajuns sa cred ca o si iubesc dar sunt sigura ca el imi transmite telepatic tot.Chiar vreau sa-mi vad de viata mea, mi-e bine unde sunt, am tot ce-mi doresc dar imi apar pe neasteptate goluri in stomac si ganduri care ma trimit instantaneu la el, iar cand deschid messul/tel, el deja m-a cautat.Incredibil.sa ma lase-n pace